reklama

4 mýty o jachtingu: Je opravdu drahý a jen pro milovníky adrenalinu?

reklama

Nákladná zábava pro bohaté, organizačně náročná, jen na letní měsíce, pouze pro dobrodruhy, kteří zbožňují adrenalin? Ne, na jachtu můžete vyrazit klidně hned, s rodinou včetně malých dětí. Za cenu, která je na úrovni „klasické“ dovolené, a to včetně kapitána.

O jachtingu koluje několik mýtů, které vyvrací Jiří Zindulka, sám dlouholetý a uznávaný jachtař a zakladatel společnosti ZINDULKA, české jedničky v pronájmu lodí.

  1. Jachting je drahý

Jachting je pro mnohé symbolem luxusu, který si „obyčejný smrtelník“ nemůže dovolit. Dovolená na lodi přitom rodinný rozpočet zatíží přibližně stejně, jako pobyt v hotelu. Například v populárním Chorvatsku si jachtu pro šest lidí můžete na týden pronajmout za částku kolem 12 tisíc korun na osobu. Včetně nákladů na kapitána a všech poplatků.

  1. Zábava jen pro dobrodruhy

Pokud si půjčíte tzv. katamarán, jste nejen na vysoce stabilní a nejbezpečnější lodi, ale i na té nejkomfortnější. Jachting si pak lze užít s celou rodinou včetně dětí, pro které vyplouvají i speciální flotily. Pro společnou dovolenou je ideální zmíněné Chorvatsko – i díky malým vzdálenostem mezi ostrovy a zátokami zbývá dost času na odpočinek, slunění, koupání a potápění. V Itálii jsou pro rodinné plavby ideální Toskánsko a ostrovy Cilento, v Řecku oblasti Jónského moře, Saronického zálivu a Sporad, nenáročný a odpočinkový jachting nabízí oblast jižního Turecka. V exotických destinacích si pak můžete užít mírné moře Thajska či bělostné pláže Malajsie. Když zvolíte katamarán, oblast, kde je klidné moře, a vhodné období, máte velkou šanci, že ani nedostanete mořskou nemoc.

  1. Jachting = léto

Kromě Thajska a Malajsie lze aktuálně na lodi brázdit břehy Karibiku, Malediv a Seychell v Indickém oceánu, Kapverdských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky nebo Francouzské Polynésie a Tonga… Jachtingu se zkrátka můžete věnovat celoročně, nejedná se pouze o letní zábavu. Exotická dovolená se dá strávit i na palubě.

  1. Pronajmout si loď je těžké

Že vybrat si správné místo na jachtaření, sehnat tam volnou loď a domluvit vše potřebné, je vysokou školou logistiky? Nikoliv, vše je možné zařídit velmi jednoduše přes internet. Stačí zvolit, kam, kdy a v jakém počtu chcete jet, a na stránkách společnosti ZINDULKA se vám automaticky nabídnou volné lodě, které si můžete rezervovat. S kapitánem i bez kapitána.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama