reklama

4 nejzajímavější herci ze seriálu Městečko Pines

reklama

Night Shyamalan, režisér slavných snímků Šestý smysl a Vyvolený opět podmanivě láká tajemným napínavým příběhem, který diváka ze sedačky rozhodně nezvedne. Desetidílná série vycházející ze stejnojmenné knihy od Blaka Crouche se odehrává v malém americkém městečku Pines, kde od prvního momentu něco nehraje. Ve strhující podívané plné záhad je mimo jiné i hvězdné obsazení, které se pyšní nejedním oceněním filmové akademie. 

Matt Dillon

Matt Dillon, herec, který ze svých teenagerovských rolí dorostl do jednoho z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se narodil před 51 lety do rodiny obchodníka a ženy v domácnosti. Jeho kariéra začala již ve 14 letech, kdy si jej vyhlídl známý hledač talentů Vic Ramos, za kterým stojí obsazení takových filmů jako Coppolova Apokalypsa či Lucasovo filmové dílo Star Wars. Jednou z prvních hereckých zkušeností byl film „Přes míru“ (1979) o rozervaném hrdinovi, který zpodobňuje problematické dospívání americké mládeže během 70. let. Následovaly herecké role ve filmech od kultovního režiséra Francise Forda Coppoly „Outsideři“ a „Dravé ryby“.  V rané fázi jeho kariéry prorazil před televizní kamerou především jako problematický mladík, který své komplexy schovává za agresivní chování.  Brzy po tom vzala jeho sláva takový obrat, že, jak uvedl v jednom z rozhovorů, mu přišlo během jednoho dne i na 200 dopisů od fanoušků. Matt Dillon se osvědčil i v komediálních rolích. Nelze opomenout  nyní již legendární komedii s Cameron Diaz „Něco na té Mary je“. Oba herci se během natáčení sblížili natolik, že následující 3 roky tvořili pár i v soukromí. V roce 2004 byl Dillon nominován na Oskara (herec ve vedlejší roli) za roli policajta v kontroverzním filmu „Crash“. Tato herecká role mu též přinesla nominaci na cenu BEFTA a Zlatý globus. Rozený newyorčan bohužel udělal ve své herecké kariéře i pár nesprávných kroků. Jeden ze současně nejznámějších režisérů Quentin Tarantino mu nabídnul roli Butche v kultovním filmu „Pulp Fiction“. Po vzájemných neshodách však tato role byla nakonec přidělena Bruce Willisovi. Avšak jak on sám říká: „Nestal jsem se hercem, abych byl slavným“.

Carla Gugino

Carla Gugino, 44letá americká herečka se narodila v rodině ovlivněné hnutím hippies. Během jejího dětství rodiče často kvůli svému vyznání ke komunitě cestovali napříč USA. Jednu dobu dokonce žila v teepee v Severní Kalifornii. V 15 letech začala pracovat jako modelka. Svoji modelingovou kariéru i přes své vzhledové dispozice brzy ukončila. Na profesionální dráhu byla příliš malá. Měří pouhých 165 cm. Záhy na to začala od své tety, známé americké moderátorky Carol Merrill, dostávat lekce herectví.  První hereckou roli získala na podzim 1989 v seriálu „Falcon Crest“, kde se objevila po boku herce Lorenza Lamase. 90. léta přinesly Carle poměrně strmý vzestup její herecké kariéry. Zahrála si rozvernou sestru S. J. Parker ve filmu „Miami Rhapsody“  nebo ve fantasy komedii s J. Travoltou „Michael“. Carla si prošla i legendárními seriály. Sarkastický seriál „Californication“, ambiciózní „Všichni starostovi muži“, dramatický „Strážce pořádku“ – to všechno náleží do výčtu Carliných hereckých zkušeností. V roce 2005 získala malou roli ve vizuálně úchvatném filmu „Sin City – město hříchu“, kde „hříšně“ zahrála lesbickou kurátorku a odhalila víc než by divák čekal. Diváci ji mohli také zahlédnout ve strhujícím mysteriózním sci-fi „Strážci“ a mohou ji sledovat v listopadu na stanci Film+ v seriálu Městečko Pines. Carla neboli Dr. Gugino, jak jí její přátelé pro její lásku k alternativní medicíně říkají, ve svém volném čase ráda cestuje a cvičí jógu.

Juliette Lewis

Hvězdná kariéra kaliforňanky Juliette Lewisové odstartovala poměrně brzy. Již ve svých 7 letech věděla, že se stane herečkou. Svou první hereckou roli získala ve 12 letech. Herečka, která vyrůstala mezi 8 sourozenci, obdržela nominaci na Oskara v  pouhých 19 letech. Tu získala za herecký výkon ve psychologickém thrilleru Martina Scorseseho „Mys hrůzy“, kde se setkává s hereckým kolegou Robertem De Nirem. Díky této roli přicházejí další a další nabídky a to rovnou od samotných režisérů jako je Woody Allen či Dominic Sena (60 sekund). Juliette ztvárnila jednu z nejvýraznějších rolí v americkém dramatu „Co žere Gilberta Grapea“ (Lasse Hallström) o dívce Becky, do které se Gilbert (Johnny Depp) zamiluje. Během jedné z jejích hereckých rolí se setkává s Bradem Pittem, se kterým tvořila pár po dobu následujících 4 let. Jejich rozchod v Juliette rozpoutal hlubokou depresi, kterou začala tišit konzumací drog a alkoholu. Ze spárů své narkomanie ji vytrhla až víra ke scientologické církvi, jejíž členem je i známý hollywoodský herec Tom Cruise. V roce 2003 založila rockovou kapelu „Juliette and the Licks“, se kterou vydala dvě desky a rozjela světové turné. Její hudební projev je často přirovnáván s rockovou legendou Iggy Popem.

Melissa Leo

Ačkoliv Melissa Leo nepatří mezi nejslavnější hollywoodské herečky, její hereckou kariérou se propletl nejeden zajímavý filmový titul. Svoji profesionální kariéru zprvu začínala na prknech, jež znamenají svět. V roce 1984 debutovala v televizním seriálu „All My Children“, za který získala nominaci na cenu Emmy. Na další televizní úspěch nemusela dlouho čekat. V detektivním seriálu „Zločin v ulicích“ sehrála jednu z nejznámějších ženských televizních postav tehdejší doby. Od roku 2000 si zahrála bezmála ve 40 filmech. Nejde nezapomenout na snímek „Zamrzlá řeka“ vyprávějící o ilegálních imigrantech, za který byla 55letá Melissa nominována na Oskara. V roce 2011 získává Cenu Akademie za film „Fighter“, kde si zahrála vedlejší roli. Melissa Leo po slávě nikdy neprahla. Ve většině případech s novináři vůbec nekomunikuje, nevyžívá se v talkshow a střeží si své rodinné soukromí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama