reklama

78 % zaměstnanců se setkává s problémy s připojením při prezentacích

reklama

Až osm z deseti lidí se pravidelně setkává s problémy při prezentacích, říkají statistiky společnosti Audiopro. Pokud důležitá prezentace začne problémy s připojením či kompatibilitou mezi počítačem a projektorem, může to mít navíc za následek neúspěch celé porady či schůzky. A to jak neúspěch osobní v případě interní porady či dokonce neúspěch celé firmy, pokud kvůli špatné prezentaci například ztratíme důležitou zakázku.

Moderní systémy pro bezdrátovou prezentaci však umí šetřit nervy i zachránit vaši pracovní reputaci. Navíc je lze snadno využít kdekoliv, například i v konferenční místnosti firmy, kde jste úplně poprvé.

„Jedním z příkladů je řešení wePresent. Jedná se o bezdrátové zařízení, pomocí kterého se snadno připojíte a prezentujete přes projektor nebo displej. Disponuje USB vstupem pro přehrávání médií a dokumentů, video přehrávačem a zvládne distribuci videa z 1 do až 4 zařízení. Díky USB vstupům můžete rovněž připojit bezdrátovou klávesnici a myš. Skladnou krabičku můžete kamkoli vzít s sebou „do kapsy“ a být si jisti, že vás nic nepřekvapí,“ doplňuje Michal Černý, Audiopro.

Systém však není určen jen pro individuální použití, ale umožňuje připojení až 64 uživatelů z počítačů, chytrých telefonů či tabletů napříč platformami, diskuse řízené moderátorem, pokročilé zabezpečení, možnost integrace do prostředí s dotykovou obrazovkou či s interaktivním projektorem. Funguje tedy také jako komunikační školní či firemní nástroj pro velkou skupinu účastníků, jejichž příspěvky na projekční ploše řídí moderátor. 

Místo hledání kabelů, neúspěšných pokusů o připojení nebo volání na IT oddělení, se takto nabízí snadný způsob k bezdrátovému řešení prezentace a spolupráce kdekoliv a kdykoliv. Tato novinka najde využití nejen při firemních a obchodních prezentacích, ale i ve školství při přednáškách, seminářích či konferencích, ve státní správě nebo vládní sféře. 

„Na to, že moderní technika a nejnovější technologie vám samy o sobě zaručí při prezentování úspěch, se ale nevyplatí spoléhat. Úspěšné vystoupení dokáže zhatit také situace, pokud přestane fungovat část prezentace. Typicky to bývá u PowerPointu spuštění videa či funkčnost odkazů na jiné aplikace. Vyplatí se proto nepodceňovat školení na běžné kancelářské programy a další IT dovednosti,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama