Webnode: Malý počet žen v IT je minulostí, u nás tvoří více než polovinu zaměstnanců

Autor: dne 22 února 2020

Společnost Webnode boří jeden ze zažitých mýtů  – ten, že v IT firmách pracují převážně muži. Ve Webnode, který je tvůrcem nástroje pro tvorbu webových stránek, mají ženy převahu. Z téměř 130 zaměstnanců brněnské společnosti tvoří ženy 52 %.

Ve Webnode pracuje momentálně 128 lidí, z toho 67 žen.  Zastoupení mají i v nejužším vedení, a to 29 % z managementu, tvoří téměř polovinu v odděleních webdesignu a v produktovém týmu ( 47 % )  a převládají v tvorbě a vedení PPC kampaní a online marketingu, kde je v týmu 65 % žen.

„V posledních letech evidujeme nárůst počtu žen ve firmě, a to i na specificky technických pozicích, kde to dříve bývalo spíše výjimečné. Ženy už považují IT technologie za běžnou součást svého života a práce s nimi je jim bližší,“říká HR manažerka Webnode Zuzana Marková. „A jsme otevření tomu, aby tento trend pokračoval – smíšené týmy jsou kreativní a dosahují výborných výsledků. Nynějšího stavu jsme dosáhli zcela přirozeně, neděláme žádné speciálně na ženy zaměřené náborové kampaně – prostě se nyní ženy o zaměstnání v IT zajímají více,“ doplňuje Zuzana Marková.

Společnost Webnode nabízí šablony pro rychlou, pohodlnou a bezproblémovou tvorbu vlastních webových stránek. Pro jejich založení uživatelé potřebují pouze několik minut a nemusí mít žádné speciální technické znalosti. Celkově na platformě Webnode funguje více než 30 milionů stránek po celém světě. 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď