reklama

Advantage Season Opening 2018: 80 Supersportů a apokalyptický scénář

reklama

Zasněžené vrcholky hor, stovky koní pod kapotou, nadupané supersporty, adrenalin a napětí, toho si o prodlouženém víkendu užívali účastníci jízdy Advantage Season Opening. Jelikož se jedná dnes již tradiční zahájení sezony netradiční cestou, mezi účastníky se objevili jak staří známí, tak úplní nováčci, všechny však spojoval jeden společný jmenovatel a to vášeň. Vášeň, kterou v nich vzbuzuje vůně benzinu a zvuk rychlých aut. Vášeň, s jakou usedli za volat svých supersportů a vydali se na cestu do neznáma.

Ostřílení účastníci Openingu již vědí, Že Advantage Cars, jakožto pořadatelé akce, si pro ně každý rok připraví neotřelý a rok od roku vychytanější program, ten letošní se nesl v duchu katastrofického scénáře, kdy je výbuch atomové elektrárny a nebezpečný oblak zahnal až k našim rakouským sousedům.

Ale pěkně popořadě – sraz se jako každý rok konal v pražských Vysočanech přímo v showroomu Advantage Cars, kde se přítomní rozřadili do týmů, občerstvili před náročnou cestou, omrkli, jakým skvostem přijeli ostatní a před osmou hodinou ranní už první závodníci vyrazili na trať dle itineráře, který vyfasovali při registraci. Cesta je zavedla přes Zvíkov k Temelínu, kde zjistili, že došlo k jaderné katastrofě a ten pravý adrenalin teprve začal.

Nebezpečná radiace kolem, kterou určí pomocí speciální detektorů, orientace pomocí podomácku vyrobeného kompasu, protichemické zabezpečení, rozdělávání ohně bez sirek či zapalovače, filtrace vody ze znečištěných zdrojů a mnoho dalších nástrah musely překonat týmy, které se chtěly dostat do bezpečí, které skýtalo podhůří rakouských Alp.

Takhle vypadal letošní – již pátý ročník Advantage Season Opening, kterého se zúčastnilo přesně 80 posádek, které osedlaly přesně 80 supersportů ve složení: 28 Ferarri, 23 Porsche, 11 Lamborghini, 7 Mercedes Benz, 4 BMW, 3 Aston Martin, 2 Bentley, Jaguar a Maseratti – zkrátka a dobře pastva pro oči, které si náležitě užívali i náhodní přihlížející, kteří během dvou dnů závodu potkali tuhle přehlídku krásy na čtyřech kolech někde během jejich 1500 Km dlouhé trasy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama