reklama

Agáta Prachařová s manželem Jakubem vstupují do literatury!

reklama

Nemají toho asi dost. Modelka, moderátorka a provokatérka Agáta Prachařová spolu s manželem vstupují do literatury. Tedy správněji dáma do ní vlétla včera v restauraci Miminoo, kdy spolu s kmotry a spoluautorkou pokřtili publikaci Agátina cesta k dokonalé postavě.

Jakub své dílko má zatím ve fázi rozpracovanosti. „Název napovídá, o čem knížka je. Já od třinácti let, kdy jsem začínala jako modelka držela nejrůznější diety. Takové ty údajně zdravé, ale i vyloženě nesmyslné nebo ujeté. I když je mi teď třicet vyzkoušela jsem toho hodně a ze všeho se něco naučila. Sepsala jsem spolu s mojí trenérkou Janou Krátkou tuhle knihu, jejímž cílem je prezentovat způsoby jakými lze dosáhnout štíhlé a co možná nejlepší verze sebe sama a uvědomění si vlastních chyb, které děláme,“ informovala Prachařová.

Takže, jak vidno, zrodila se nová spisovatelka? „No, není to moje první, ale druhé, dílko. Tím prvním byl takový časopisek s mým životopisem a tohle už je opravdu kniha. Bude-li něco do třetice, třeba román, se uvidí, jako u skoro každého i u mě platí – nikdy neříkej nikdy,“ uvedla s mnohoslibným úsměvem Agáta.

Jak bylo naznačeno nejen ona, ale i její manžel herec Jakub v sobě objevil literární sklony. „Je to tak. Přiznám se, že chystám dětskou knihu, pohádky pro malé čtenáře, kde hlavním hrdinou bude pan Hovínko. Je to taková postava, která má jednu nohu, jednu botu a krvavej meč a zažívá různá dobrodružství. Chtěl bych tou knihou navázat na sběratele českých pohádek. Uvažoval jsem, že by dílo vyšlo ještě letos, ale můj korektor je teď zaneprázdněn, takže to vidím s vydáním až na pozdější dobu, zřejmě konec příštího roku nebo vůbec,“ s vážně nevážnou tváří prozradil Jakub, který byl i kmotrem manželčiny knížky stejně jako jeho kamarád moderátor Libor Bouček.

„Víte, také já bych se rád pustil do psaní. Ovšem pozor. Nechtěl bych vytvořit něco, co radí a poučuje jak si vylepšit postavu, zlepšit život, nastartovat kariéru. Takových knih je přehršle. Vážně uvažuji, že bych napsal pravý opak. Knihu o neřestech a o tom, co se nemá. To by bylo počteníčko. Myslím si, že by u čtenářů měla větší úspěch, než dobře míněné rady. Jo, rozbor tohoto tématu na trhu, myslím si, opravdu chybí,“ vysvětlil svůj literární záměr Libor Bouček.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama