reklama

Andrea Verešová pořádala sportovní kemp pro děti z dětského domova

reklama

Top modelka Andrea Verešová se ujala více jak dvaceti dětí a uspořádala pro ně tenis-sport kemp. Téměř týden se jim osobně věnovala, ale aby si i chlapci přišli na své pozvala fotbalistu Davida Limberského. Akce probíhala pod záštitou Nadačního fondu Andrey Verešové (NF AV), který pomáhá plnit přání talentovaným dětem, jejichž rodiny se se ocitli v nelehké situaci.

Mohlo by se zdát, že si Verešová s rodinou užívala léto jen u moře, ale kráska myslí i na ostatní děti pro které naplánovala aktivní týden plný sportovního vyžití. Tenis-sport kempu se účastnilo celkem 23 místních dětí z Přeštic a z Plzeňského Dětského domova Domino. Aby rodina Volopichů nestrádala, zapojil se i manžel Daniel s dětmi. Andrea se ujala zahájení v místní sokolovně a hned přítomné rozehřála cvičením jógy. Sportovní vyžití probíhalo za účasti profesionálních tenisových trenérů z Plzně. Řada dětí se nejen naučili hrát tenis, ale hlavně se nadchli pro tento sport.

Po celý týden byly pro děti připraveny další různé sportovní aktivity jako je florbal, basketbal, ale mohli si vyzkoušet také jízdu na skateboardu a větší dívky nacvičovaly taneční sestavy. Každý si přišel na své. V polovině týdne přišlo obrovské překvapení v podobě nafukovacích atrakcí. Zkoušeli elektrický snowboard, býka, nebo skákali v nafukovacím hradu. Probíhali také sportovní soutěže. Pátek byl opět velký den a to především pro chlapce, protože je přijel navštívit fotbalista David Limberský. Rozdávaly se podpisy, fotilo se a především se hrál fotbal.

Na závěr kempu si děti užili diskotéku. Otevíralo se dětské šampaňské a pro všechny byl připraven dort. Každý odešel s diplomem, medailí a pamětním listem. Pro děti z Dětského domova Domino měla Andrea připravené osobní dárečky na rozloučenou. Celý týden bylo pro děti připraveno občerstvení, takže nikdo nestrádal. Vzhledem k tomu, že kemp se konal v horkých dnech, měli všichni umožněno se vykoupat v bazénu přímo u Volopichů na zahradě. „Jsem šťastná, že se kemp podařil. Vše vyšlo včetně počasí a hlavně se nikomu nic nestalo,“ usmívá se Verešová. „Vidět šťastné děti, které neměli to štěstí a ocitli se v dětském domově, to je na tom to nejkrásnější,“ doplňuje Andrea.

Nadační fond Andrey Verešové (NF AV) podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů v oblasti kultury, sportu a vzdělání. Účelem NF AV je všestranně přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. „Základní princip pomoci, je jednoduchý – konkrétní dítě – konkrétní potřeba – konkrétní dárce. To jsou výchozí pilíře naší charitativní činnosti,“ říká Verešová. „Cílem NF AV je také plnit dětské sny. Spřostřetkováváme setkání dětí se známými osobnostmi z oblasti ve které se chtejí deti realizovat a dále rozvíjet své nadání. NF AV organizuje výlety, tábory, semináře, módní přehlídky, sportovní turnaje a školení.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama