reklama

Anička Julie Slováčková: Brzy se mi splní dětský den

reklama

Jako malá holka měla Anička Julie Slováčková ráda holčičku Alenku z knížek Lewise Carolla Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem. Teď, už jako mladá dáma, se dočkala a svou stálou oblíbenkyni si zahraje v chystaném muzikálu volně inspirovaném zmíněnými díly s názvem Alenka v kraji zázraků.

„Bude to zatím moje životní top role a strašně moc se těším. Milovala jsem tu pohádku a je fajn, že teď se objeví i na scéně Divadla Hybernia. A navíc se v ní potkám s maminkou, která bude hrát i moji mamku v muzikálu a bráškou Felixem, ten se zase představí jako Houseňák. A nejen to je parádní, v představení účinkuje řada kamarádů a skvělých zpěváků a zpěvaček, takže tohle rodinné představení bude v malé míře rodinné na jevišti, ale i v zákulisí. Jsme totiž jedna velká dobře šlapající parta,“ uvedla Anička Slováčková.

„Byla to pro mě velký výzva složit muziku pro malé a velké, aby se to oběma skupinám líbilo. Když jsem dostal tuhle nabídku a přečetl si scénář Jana a Aleny Pixových a některé texty písniček Kristýny Pixové neváhal jsem a kývl na ni. Hodně mě ta práce, stejně jako všechny ostatní, kteří jsou na tomhle díle jakkoli zainteresováni, baví. A bude mě ještě víc bavit, až v červnu začneme zkoušet,“ nechal se slyšet autor hudby Vašo Patejdl.

Režisérem představení je Matěj Balcar a kromě Aničky a Felixe Slováčkových a Dády Patrasové se v něm představí Brigita Cmuntová, Míša Nosková, Ivana Korolová, Jan Čenský, Bořek Slezáček, David Gránský, Sabina Laurinová, Martina Pártlová, Peter Strenáčik, Petr Kutheil, Mirek Hrabě a řada dalších známých tváří. A jelikož součástí Alenky v kraji zázraků bude i množství kouzel a triků dramaturgicky na nich bude spolupracovat i známý iluzionista Pavel Kožíšek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama