reklama

Anketa celebrit: Je Evropa bezpečná? A co v Česku s uprchlíky?

reklama

Je vidět, že osud naší země a naších dětí leží lidem na srdci. Po událostech v posledních dnech, kdy se bezpečnostní situace opět vyostřila, se není čemu divit. Šílený řidič v Nice nebo střelec v Německu budiž důkazem. Zeptali jsme se proto několika známých tváří, co si o tom myslí a jak nejlépe celou věc řešit  zejména s ohledem na Českou republiku.

Evropa v bezpečí není, to už si snad dnes uvědomuje téměř každý. Dokonce i prezident Miloš Zeman vyzval k mezinárodní vojenské akci, která by zabránila SUPERHOLOCAUSTU. I když je pravdou, že tento pán pronáší občas velmi podivné výroky, tentokrát udeřil hřebíček na hlavičku. V podstatě nevíte dne ani hodiny a už ani v dříve klidných místech začíná vládnout strach. Je to na místě nebo je to jen zbytečná panika? Co s uprchlíky a je dnes cestování ještě bezpečné? Mrkněte se na anketu.

1. Co si myslíš o současné bezpečností situaci v Evropě?
2. Bál(a) by ses jet do Francie po událostech, které se tam staly, teď v Nice?
3. Jak bys to řešil(a) u nás, co s uprchlíky?

Romana Pavelková (finalistka České Miss)
1. Ačkoli politiku a zprávy nesleduju, protože mě to vždycky jen vytočí a hlavně se v životě snažím zaměřovat na pozitivní věci, současné problémy nelze přehlédnout. Nemyslím, že by se člověk měl bát vystrčit nos z domu, ale větší obezřetnost a rozvážnost v plánování dovolené, výletů atd. je dle mého názoru za současné situace na místě.

2. Já jsem se raději rozhodla nyní dovolenou v zahraničí odložit na neurčito. Přeci jen mám zodpovědnost za ročního syna, takže jsem daleko opatrnější, než kdybych rozhodovala pouze sama za sebe. Osobně bych tedy do Francie a obzvlášť do Nice teď nejela.
3. Možná se to bude zdát někomu moc kruté, ale uprchlíky bez dokladů totožnosti a hlavně bez důkladného prověření dané osoby bych do ČR nepustila! Dle mého názoru má stát na prvnímmístě chránit nás a starat se o blaho lidí v Česku a až pak pomáhat lidem odkudkoli.

Dominika Myslivcová (blogerka, zpěvačka,herečka)
1. Po událostech posledních dnů jsem šokovaná a opravdu už i já začínám mít strach. Je těžké předpovědět, kam můžete jet s klidem a nemusíte se bát, že vás někdo zastřelí nebo vás a vaše děti roztrhá bomba.
2. Určitě ano. Ve Francii to nebylo poprvé a obávám se, že ani naposledy. Je to země, která je jedním z hlavních terčů teroristů a proto podle mého názoru není bezpečná, i když se tamní bezpečností složky snaží. Tomuhle ale prostě stoprocentně zabránit nelze, bohužel.
3. Chci mít pro sebe a všechny naše lidi růžovou, tedy hezkou, budoucnost. Ne černou a smutnou a bát se jít třeba do supermarketu nakoupit. Rozhodně nejsem rasistka. Včera jsem byla v Teplicích a jsem šokována, kolik muslimů už je v tomto městě. Asi nejvíc mě překvapily arabské nápisy na obchodech a množství muslimů, kteří se už u nás chovají jako doma. Nemám nic proti lázeňským hostům a lidem, kteří se tady narodili a chovají slušně. Turisté přijedou k nám a zase odjedou do své vlasti. Po zveřejnění mého videa (podívat se můžete dole, pozn. red.) se ozývají i místní lidi, kteří jsou ze situace nešťastní, že kdyby šlo pouze o turisty, tak by to bylo v pořádku. Ale že se tam již někteří muslimové postupně usidlují a z toho mají naší lidé obavu. Měla jsem možnost navštívit různé země, nikde jsem si nevšimla, že by byly české nápisy na obchodech. Proto mě to v Teplicích tak překvapilo.

Petr Vojnar (moderátor, herec)
1. Evropa je spíš bezpečnější kontinent, ale ve světle posledních skutečností už to není, co to bývalo.
2. Nebál, ale člověk už se asi podvědomě rozhlíží.
3. To je strašně těžká otázka, na delší povídání. Shrnout to v jednom odstavci asi nejde. Ale kdybych měl být co nejstručnější, tak více přemýšlet nad dopady dnešních rozhodnutí.

SharkaSS (rapperka)
1. Tak cítila jsem se v Evropě lépe dřív, než začaly přicházet zprávy o atentátech a útocích, ale pořád mi Evropa ještě poměrně bezpečná přijde a zatím se tu ještě cítím dobře, ačkoliv mi teda nepřijde, že se ubíráme dobrým směrem. Nejspíš za pár let budu mluvit jinak..
2. Nebála bych se tam jet, nebezpečí číhá všude a to, jestli mu člověk unikne, nebo ne, často neovlivní. To bych se totiž musela bát jezdit všude.. spíš doufám, že se s žádnou takovou situací nesetkám, a více to prozatím neřeším.
3. Já osobně si myslím, že k tomuhle „stěhování národů“ vůbec nemělo dojít, protože tím se ten hlavní problém vůbec neřeší, spíš vznikají další problémy. Česká republika už momentálně nemá moc na výběr, protože at‘ se rozhodne jakkoliv, ta situace už je tak špatná, že žádné rozhodnutí už ji nezachrání.

Foto: Herminapress, archiv

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama