reklama

Francouzská star Jean Reno natočí v Čechách dobrodružný velkofilm

reklama

Role v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers) přivádí do České republiky herce Jeana Rena, jednu z nejzářivějších hvězd současné světové kinematografie. Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung, který má na svém kontě řadu oceňovaných diváckých hitů.

V České republice se bude natáčet až do září, celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. Podle údajů Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratí minimálně 200 milionů Kč. Českým koprodukčním partnerem je společnost Milk & Honey Pictures.

Jean Reno u nás bude natáčet už potřetí, naposledy šlo o třetí pokračování úspěšné komedie Návštěvníci vloni v květnu. Charismatický Francouz se španělskými kořeny si pozornost diváků i kritiky získal především coby protagonista autorských filmů Luca Bessona – Magická hlubina, Brutální Nikita a Leon. Celosvětovou popularitu mu přinesly role drsňáků, které později hrál i v amerických akčních trhácích, jako je Godzilla, Mission: Impossible a Ronin. Nesporný herecký talent ovšem zúročil také v komediích, k nejznámějším patří filmová trilogie Návštěvníci. Jean Reno byl nominován na tři Césary, v roce 2000 dostal Evropskou filmovou cenu za evropský přínos světové kinematografii.

Nový film Dobrodruzi má hvězdné obsazení a mezinárodní štáb složený ze špičkových profesionálů. Jean Reno si zahraje vedle Andyho Laua, nejznámějšího a komerčně nejúspěšnějšího hongkongského herce (hrál ve více než 160 filmech), ale také zpěváka, skladatele, moderátora a filmového producenta. Herecká a hudební kariéra mu dodnes vynesla neuvěřitelných 292 ocenění, zápis v Guinessově knize rekordů a označení “Mr. Kasaštyk”. Hlavní ženskou postavu ztvární tchajwanská herečka Qi Shu, mimo jiné držitelka prestižního ocenění Zlatý kůň, považovaného za východoasijského Oskara. V roce 1999 se objevila po boku Jackieho Chana v romantické komedii Instinkt lovce. Jako členka festivalové poroty se představila na Berlinale i v Cannes.

Výraznou osobností je rovněž režisér filmu Stephen Fung. Hongkongský rodák je nejen úspěšným režisérem, ale také hercem. V roce 2004 napsal, zrežíroval a také se objevil v hlavní roli celovečerního debutu Enter the Phoenix, který se stal okamžitě hitem. A stejně tak i jeho následující film House of Fury, nejúspěšnější domácí film první poloviny roku 2005. První dva díly Taichi trilogie z roku 2012 v jeho režii získaly řadu ocenění. Za kamerou Dobrodružství stojí Shane Hurlbut, zkušený kameraman velkých amerických trháků, pozici druhého kameramana zastává Čech Milan Chadima (Klauni, 2013 nebo Sněženky a machři po 25 letech, 2008).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama