reklama

Anna Kulovaná: Jízdu na koloběžce musím vyladit

reklama

Nejen prací živ je člověk – řekli si členové Divadla Radka Brzobohatého, a aby utužili přátelské svazky, ale i pojedli něco dobrot z vlastních kuchyní, pobavili se a zasportovali, uspořádali první ročník Rodinného dne na pražské Ladronce. A děly se věci. Účastníci pikniku spolu se svými ratolestmi nejprve otestovali domácí koláčky, uzené, bublaninu a jiné dobroty, prý aby načerpali síly na líté boje a pak se pustili do klání.

Makali naplno všichni, jak malí, tak i velcí a mnozí si doslova hrábli na dno sil. Prostě jak se shodli, když už se do něčeho pustí, neznají bratra ani sestru. „Byla to honička. Nejdříve takový ten štafetový závod, který jsme po lítém boji vyhráli spolu s kolegou Milanem Enčevem a našimi ratolestmi a pak ta jízda do strmého vrchu na koloběžce. Ta mi dala pořádně zabrat, takže kdyby nebyla divadelní sezona jedu do lázní,“ se smíchem vysvětlila Charlotte Doubravová.

Podobné pocity měla i Anička Kulovaná. „Deset let jsem na koloběžce nestála a bylo to vidět. Ze začátku jsem nemohla chytit rytmus, pak jsem se zapřela, řekla si – holka musíš – a rozpumpovala tempo do neuvěřitelné rychlosti. Byl to záhul, ale parádní,“ nechala se slyšet Kulovaná s tím, že napříště neponechá nic náhodě a bude tvrdě spolu s dcerami Žofinkou a Vejtěškou trénovat, aby byl výsledek lepší, než letos, kdy vyhrála Krista, dcera Petry Špindlerové.

Milan Enčev, kromě toho, že byl se svým týmem vítězem ve zmíněné štafetovém běhu se už další světovosti nedočkal. Na koloběžce se sice snažil, umělecký dojem z jeho jízdy byl skvělý, ale chyběla rychlost. „Jel jsem hlavně bezpečně a na krásu pohybu byl jasně nejlepší. A i proto si mě vybrala naše paní ředitelka Romana Goščíková, abych jí povozil. A tak se jí spolujízda se mnou zamlouvala, že si mě vybrala jako dopravce z domova do našeho divadla,“ pochlubil se Enčev.

Své nejen herecké, ale i téměř sochařské kvality předvedli herci Divadla Radka Brzobohatého a jejich děti v soutěži, kdy z dýně měli „vysochat“ hlavu svého oblíbeného kolegy. A byla to skutečná přehlídka uměleckých výtvorů a vpodstatě v ní zvítězili všichni. Syn Petry Špindlerové, Kryštof, ztvárnili maminku Petru, Ernesto Čekan dokonale vydlabat podobiznu Přemysla Pálka, Enčev a spol. stvořili téměř dokonalého uměleckého šéfa scény Lukáše Buriana atd. atd.

Byla to prostě neděle, jak vymalovaná. Na nebi i v trávě. „Myslím si, že jsme v našem divadle skvělá parta, tak jsme si řekli, proč se nepotkávat jen na scéně a Rodinný den Divadla Radka Brzobohatého se dnes stal skutečností. My teď sázíme jednu premiéru za druhou, trávíme v divadle celé dny a noci, takže jsme se rozhodli udělat si krásný den, pobavit se, pohrát si a udělat si vzájemně radost a zapojit i děti. No, a protože se to všem líbilo, tak za rok se tu sejdeme znovu. Možná, že nás bude o trochu víc, pokud se bezdětní kolegové a kolegyně „pochlapí“ a stihnou do roka a do dne potomka, aby naplnili název téhle akce – Rodinný den divadla Radka Brzobohatého,“ s úsměvem uvedla ředitelka a herečka Romana Goščíková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama