reklama

Martin Písařík: I mlčení může být pořádná dřina!

reklama

„Poslední dobou jsem dělal hodně muzikálů a zatoužil jsem vrátit se ke kořenům, tedy k činohře a hlavně komedii. Chtěl jsem se přesvědčit, zda to ještě umím. Hrál jsem tu v představení Sugar a teď se dostal do trochu jiné party, která mě velice hezky přijala, a tak doufám, že všechno klapne a budu spokojen já i diváci,“ nechal se slyšet Martin Písařík na tiskové konferenci v Divadle Na Fidlovačce k chystané premiéře situační komedie amerického dramatika Larryho Shuea Cizinec.

Její kouzlo, podle režisérky Kateřiny Duškové spočívá v tom, že se v ní skrývá několik žánrů – thriller až horror, klauniáda a již zmíněná situační komika. Zároveň obsahuje aktuální a důležitá témata tolerance či souznění.

Vojenského veterána Charlieho, tedy Martina Písaříka, který trpí depresí a nechce s nikým komunikovat, odveze jeho kamarád do penzionu, kde ho představí jako cizince, který nemluví a nerozumí okolní řeči a jenom občas pronese něco ve svém vlastním podivném jazyce. Osazenstvo pensionu před ním začne říkat věci, které by nikdy nevypustilo z pusy, kdyby nebylo přesvědčeno, že jim rozumí. Charlie hraje roli cizince tak důkladně, že se mu podaří oklamat nejen ostatní, ale i sebe.

„Já jsem hodně ukecanej člověk, takže je to pro mě obrovsky těžké většinu času na jevišti mlčet. Snažím se to dohnat pohybovými kreacemi a nápady. Předpokládal jsem, že to bude brnkačka, ale opak je pravdou. Žádná rekreačka. Já vlastně musím být pořád on-line a ve střehu, i když jsem ticho. Je to docela vyčerpávající dřina, a to jsem si sem přišel odpočinout od muzikálů. Možná, že jsem děj Cizince trochu zakamufloval, ale záměrně, ať se každý přijde přesvědčit na vlastní oči a uši, že to představení fakt stojí za zhlédnutí,“ s úsměvem doplnil Martin Písařík.

Premiéra komedie Cizinec proběhne 21. května a kromě Martina se v ní představí Zdeněk Maryška, Ludmila Molínová, Lukášové Pečenka a Rous, Jiří Racek a Vanda Chaloupková v alternaci s Veronikou Čermák Mackovou.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama