reklama

Formule 4: Zendeli stále vede, hrdinou na Lausitzringu se stal Lawson

reklama

Kvalifikace dalšího dílu seriálu německé ADAC Formula 4 na Lausitzringu vypadala, že víkendové závody budou pořádná nuda. Lirim Zendeli nenechal nikoho na pochybách, že právě on je momentálně jasnou jedničkou mezi mladými jezdci a již po šesté za sebou zvítězil v kvalifikaci. Nikdo jiný v této sezóně ještě kvalifikaci nevyhrál. Tentokrát se však hrdinou stal Liam Lawson.

První sobotní závodu se dlouho nesl podle papírových předpokladů. Zendeli se ujal vedení a udržel ho i po novém startu po červené vlajce, k čemuž došlo po hromadné havárii kvůli oleji na trati. Postihlo to asi 12 jezdců včetně  Zendeliho, který se ale vrátil na trať. Těsně před cílem však musel odstoupit kvůli výpadku energie(asi důsledek výletu mimo trať při hromadné havárii). Z toho nejvíce vytěžil Liam Lawson a získal své první vítězství v šampionátu, které mu ale vzhledem k průběhu tak trochu spadlo do klína. Čest týmu US Racing – Charouz Racing System zachránil rakouský borec Mick Wishofer, když dojel na pěkném třetím místě. Na body dosáhl i devátý David Schumacher.

Synovec slavného Michaela si ve druhém sobotním měření sil dokonce polepšil na sedmou příčku a do cíle dojel jako nejlepší nováček. Tentokrát se dařilo i Zendelimu. Vedoucí muž průběžné klasifikace německé Formule 4 vyhrál a spravil si chuť. „Pořád chci vyhrávat, proto jezdím. Když se to navíc nepovede kvůli technické závadě jen kousek před cílem, člověk je logicky naštvaný. Jsem rád, že na druhý pokus se to povedlo, miluji být na pódiu nejvýše,“ usmíval se už spokojenější rodák z Bochumi, který má makedonské kořeny. Něco málo přes vteřinu na něj ztratil druhý Lawson, třetí skončil Oliver Caldwell, čtvrtý Wishofer.

Na stupně vítězů si Zendeli samozřejmě brousil zuby i v neděli. Nevyšlo to jen o kousek, když se kolo před cílem dostal po bratrovražedném boji pilotů US Charouz, když se na pár vteřin dostal na třetí místo před kolegu Wischofera. Nakonec ho však neudržel. I čtvrtým místem si však pojistil vedení v mistrovství. Ve třetím závodě však opět zářil Liam Lawson a zakončil tak parádním stylem svůj hvězdný víkend. Skvělým třetím místem na sebe opět upozornil Mick Wishofer, druhý dojel Charles Weerts. Další závody se jedou za tři týdny na rakouském Red Bull Ringu.

Průběžné pořadí jezdců
1. Lirim Zendeli 152 bodů
2. Liam Lawson 127 bodů
3. Mick Wishofer 97 bodů
4. Enzo Fittipaldi 95 bodů
5. Charles Weerts 86 bodů
6. Frederik Vesti 75 bodů
7. Oliver Caldwell 67 bodů
8. Niklas Krütten 40 bodů
9. David Schumacher 32 bodů
10. Andreas Estner 22 bodů

Průběžné pořadí jezdců
1. US Racing – Charouz Racing System 269 bodů
2. Van Amersfoot Racing 223 bodů
3. Prema Theodore Racing 175 bodů

Foto: adac-motorsport.de

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama