reklama

Antiperspirant Dove Original s ¼ hydratačního krému pomáhá regenerovat vaši pokožku podpaží

reklama

Holení v současnosti patří u většiny žen k nejčastějším kosmetickým úpravám, s příchodem léta se ale stává ještě aktuálnějším. Věděli jste, že dříve k němu sloužily ostré kameny nebo obklady s žíravinou? V dnešní době je naštěstí depilace daleko bezpečnější a šetrnější, ale ženy stále bojují se suchou a podrážděnou pokožkou, již s sebou pravidelné odstraňování chloupků přináší. Pomocníkem může být antiperspirant Dove Original, který díky obsahu ¼ hydratačního krému účinně a šetrně pečuje o citlivou pokožku podpaží. Regeneruje ji a zanechává jemnou na dotek. Antiperspirant Dove Original navíc neobsahuje alkohol, proto po jeho aplikaci zůstává i oholené podpaží bez podráždění a nepříjemného pálení.

Počátky holení pokožky sahají hluboko do historie. Již pravěké ženy používaly primitivní holicí předměty jako ostré kameny či lastury. Ve starém Egyptě si oblíbily teplý vosk a v antickém Řecku a Římě se těšily popularitě různé depilační směsi, jež mnohdy obsahovaly netradiční přísady jako kozí žluč či netopýří krev. V pozdější době se depilovalo například obklady s žíravinou. Oproti tomu ve středověku se lidé příliš neholili. Velký zlom nastal až počátkem dvacátého století, kdy se ženy začaly více odhalovat, a tak na jejich těle přibývalo míst, které si pravidelně holily. Konkrétně podpaží ale patřilo k partiím, kde si ženy chloupky dlouho neodstraňovaly. Průlom nastal až v roce 1915 – v něm magazín Harper’s Bazaar otiskl fotografii modelky s vyholeným podpažím. Trend se během dvacátých let postupně rozšířil po celém světě. Dnes o tyto partie pravidelně pečuje 95 % žen.

Od té doby se ženy potýkají s nepříjemnostmi, jež s sebou pravidelné holení nese. Jedná se o suchou a podrážděnou pokožku, zarůstající chloupky či svědivé začervenalé pupínky. „Ženy se často holí na denní bází, což přispívá k oslabení přirozené bariéry kůže. Právě proto vzniká podráždění, a to zejména na citlivých místech, jako jsou třísla nebo podpaží. Na tyto partie doporučuji pravidelně používat šetrné přípravky zmírňující nepříznivé důsledky holení. Pro pokožku podpaží je vhodný například antiperspirant Dove Original, který díky obsahu ¼ hydratačního krému účinně a šetrně pečuje o citlivou pokožku podpaží,“ říká dermatoložka doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D.

Patero správného holení

Značka Dove ve spolupráci s dermatoložkou doc. MUDr. Monikou Arenbergerovou, Ph.D. sestavila patero pro správné holení, díky němuž lze zmírnit podráždění pokožky.

Ostrý jako břitva

Pokud se holíte žiletkou, vždy myslete na to, aby byla dostatečně ostrá a měňte ji zhruba po každém třetím použití. Zarudlá místa na pokožce má obvykle na svědomí právě tupá žiletka.

Nespěchejte

Než se pustíte do holení, dopřejte si přibližně 10–20minutovou teplou koupel. Chloupky poté změknou a nebudou klást tak velký odpor. Při samotném holení si nezapomeňte pečlivě nastavit teplotu vody, ta by měla být vlažná.

Na směru záleží

Pokud odstraňujete chloupky proti směru jejich růstu, docílíte sice lepšího výsledku, ale také většího podráždění. Depilujte vždy po směru růstu chloupků. Zabráníte tak jejich zarůstání a svědivým pupínkům.

Nechte pokožku odpočinout

V ideálním případě se holte vždy večer, aby si pokožka mohla přes noc odpočinout.

Pečující přípravky

Na často holená místa používejte šetrné produkty, jež pokožku zklidní, hydratují a nebudou ji dále dráždit. Na partie podpaží vyzkoušejte například antiperspirant Dove Original s ¼ hydratačního krému, pomůže její regeneraci.

 Antiperspirant Dove Original

Antiperspirant Dove Original je speciálně vyvinutý pro velice citlivou pokožku podpaží, často namáhanou právě holením. Díky obsahu ¼ hydratačního krému pomáhá regenerovat pokožku a zanechává ji jemnou na dotek. Dále neobsahuje alkohol, takže nedráždí ani po holení a nezpůsobuje nepříjemné pálení. Jeho decentní mýdlová vůně navíc nepřekrývá parfém. Samozřejmostí je i spolehlivá ochrana proti pocení po dobu 48 hodin. Antiperspirant Dove Original lze zakoupit v podobě spreje, tuhého a kuličkového aplikátoru za nezávaznou doporučenou spotřebitelskou cenu 86,90 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama