reklama

V Aquapalace Praha opět po roce začíná osvětová akce Týden saunování

reklama

V Aquapalace Praha opět po roce začíná osvětová akce Týden saunování. V pořadí již 7. ročník s názvem „Sauna pro zdraví“ upozorní na prospěšnost prohřívání pro lidský organismus. U příležitosti jeho zahájení představil novinky a trendy z oboru předseda České asociace saunérů Pavel Hofrichter. Na návštěvníky zde až do 11. listopadu čeká téměř čtyřicítka speciálních ceremoniálů a spousta zážitků. Dozvědět se novinky a zajímavosti z oboru a užít si pestrý program mohou zájemci také v řadě saun a saunových center po celé ČR.

Pravidelné saunování posiluje imunitní systém, pomáhá bojovat proti chřipkovým onemocněním a nachlazení. Zmírňuje bolesti hlavy, přináší relaxaci a celkovou regeneraci organismu. „V době zvýšeného výskytu chřipek nebo chřipkové epidemie pravidelní návštěvníci saun buď vůbec neonemocní, nebo u nich má nemoc klidnější průběh,“ vyzdvihuje Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů a dodává: „Sauna působí na celé tělo, má skvělé regenerační vlastnosti. V zimním období je také vhodnou prevencí onemocnění horních cest dýchacích.“

Pobyt v prohřívárnách je nejen zdraví prospěšný, ale přináší také zážitky v podobě saunových ceremoniálů. „Klasický ceremoniál spočívá v tom, že saunér polévá kameny vodou, čímž zvyšuje vlhkost a i pocitové teplo. Dále pracujeme s aromaterapií – na každý ceremoniál používáme speciální kombinace vonných esencí se zcela přírodním složením. Rozvíříme vzduch a provádíme termické nárazy, které zintenzivňují teplo. Ceremoniálů existuje mnoho druhů, mohou být relaxační, zaměřené na konkrétní vůně či kosmetické s peelingy,“ říká Kateřina Šmídová, účastnice letošního Mistrovství světa v saunování.

Týden saunování nabídne zajímavé akce po celé republice

Dozvědět se novinky a zajímavosti z oboru a užít si bohatý program mohou zájemci v rámci Týdne saunování v řadě center po celé ČR. Program plný ceremoniálů startuje v Aquapalace Praha již dnes a potrvá následujících 11 dní. Návštěvníci si denně užijí také speciální divadelní show v kostýmech a s poutavou hudbou například na téma Avatar, Sněhurka, Ďáblova houslistka a mnoha dalších.

Tureckou sobotu připravil Saunový Ráj Holice. V Uherském Hradišti cílí na rodiče s dětmi a nabízejí i program pro seniory. V Českých Budějovicích se uskuteční další SaunaFest na cestách. V rámci Týdne saunování proběhne i otevřené školení zážitkového saunování pro veřejnost nebo začínající saunéry. A o týden později, 17. listopadu v Třebíči otevírají zcela novou část wellness centra.

Trendem jsou zážitkové a relaxační ceremoniály

Aquapalace Praha přichází s novým trendem v oblasti relaxačních ceremoniálů. Novinkou je muzikoterapie s použitím netradičních hudebních a zvukových nástrojů. Saunéři při nich v BIO sauně za snížené teploty vytvářejí příjemný program spojený s aromaterapií, muzikoterapií a colorterapií. Téma Týdne saunování – SAUNA PRO ZDRAVÍ, akcentuje i psychické zdraví a blahodárné působení sauny na mysl.

Zemní baňa je nově prostorem pro metličkování. „Tato stará ruská saunová procedura poskytovaná zkušenými bánčiky umožňuje revitalizaci organismu, jedná se o restart do dalších dnů. Metličky se získávají z různých stromů a keřů, procedura obsahuje i práci s bylinkami. Esenciální silice se uvolňují v teple z větviček a návštěvníci dostávají do těla dýcháním i kůží úžasnou přírodní péči,“ uvádí Pavel Hofrichter.

V neposlední řadě stojí za zmínku beauty procedury a přírodní peelingy, které patří k nejoblíbenějším. Ideální pro tělo je kombinace tradičních ceremoniálů s peelingovými procedurami. „Vhodné je navštívit solný program, následovaný tradičním saunovým nebo divadelním ceremoniálem, v závěru medová procedura a pro zájemce je možné zakončit večer speciálním ceremoniálem ve srubové sauně, který tělo celkově zklidní. Po takto sestavených procedurách se krásně usíná,“ dodává Pavel Hofrichter.

Pravidelné saunování pro zdraví a posílení imunity

„Příznivé účinky nejlépe pocítíte při pravidelném saunování alespoň jedenkrát týdně, protože imunita nabitá v sauně trvá právě sedm dní. Vhodné je, což většina lidí neví, navštěvovat saunu celoročně tedy i v létě,“ dodává Pavel Hofrichter.

Rozhodli jste se saunovat pravidelně? Využijte speciální permanentky, se kterými si užijete akci naplno. Od 1. do 11. listopadu si můžete zakoupit 10 x 90 minut do Saunového světa za 3990 Kč s platností 6 měsíců. Ve středu 8. listopadu si můžete navíc na pokladnách Aquapalace Praha zakoupit celodenní vstup za cenu 3 hodin – speciální cena 599Kč. Součástí ceny jsou i vstupy na 6 divadelních ceremoniálů

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama