reklama

Asterová se ztrácí před očima

reklama

Jitka Asterová má opět perfektní postavu. Jak to dělá? Především tím, že denně dbá na to, aby se v jejím jídelníčku objevovaly jen hodnotné potraviny. Aby získala přehled o nejnovějších trendech v přípravě luštěnin, přihlásila se na kurz vaření nejkrásnější české nutriční terapeutky Lady Noskové a všem dokázala, že kromě herečky, moderátorky a učitelky sexu je také vynikající kuchařkou.

Luštěniny patří mezi potraviny, které spousta lidí vynechává, jelikož je neumí správně připravit. Jitka Asterová se na kurzu společně s ostatními účastníky naučila, jak připravit tuto surovinu v neobvyklých kombinacích a jak si přichystat zdravé mlsání. „To se můžete ucvičit, ale pro ladnou ženskou postavu je potřeba hlavně správně jíst. Ač jsem velký příznivec cvičení, tak mám vyzkoušené, že zhubnout se dá i bez cvičení, ovšem bez správného stravování nikoliv,“ podělila se o zkušenosti Jitka Asterová, která si v Diet Planu již nechala sestavit jídelníček na míru. Od té doby, co vaří podle něj, pozoruje zásadní změnu: kila jdou dolů a přitom se nají do sytosti a ještě si pochutná. „Už mám 6 kilo dole a to je přesně tolik, kolik jsem si přála, ale zdravě už budu jíst pořád.“ Jitka Asterová je se svou postavou spokojená, ale jako každá žena má za sebou pár neúspěšných pokusů s nesmyslnými hubnoucími procedurami. „Dřív se říkalo, že když chce žena zhubnout, musí se prostě začít omezovat – protože pro krásu se musí trpět, že?,“ rozesměje se a pokračuje: „sama jsem si tím prošla a zjistila jsem, že když člověk delší dobu hladoví, má po určité době chuť vyjíst celou ledničku…a jednou to prostě udělá, protože tyhle cesty nikam nevedou, “ kroutí hlavou Jitka Asterová.

Správné složení

Jitka s Ladou připravily, spolu s ostatními, spoustu chutných a netradičních pokrmů z luštěnin jak pro hlavní chod, tak pro povolené mlsání. Navzájem si ochutnávaly jídlo přímo z prkýnek, pánviček a pekáčků. Lada Nosková konstatovala, že za jídla, které dle návodu Jitka uvařila, by se nemusel stydět ani špičkový šéfkuchař. A co konkrétně vařily? Fazolové brownie, lososa s černou čočkou, marocký mrkvový salát s cizrnou, papriku plněnou sójovými boby. Pro dosažení ideální postavy je potřeba uvědomit si, že největší chybou je nejíst. Tělo potřebuje širokou škálu živin, a pokud se ho budeme pokoušet oklamat, vrátí nám to i s úroky. „Abychom hubli a zároveň se necítili unavení, slabí a nepřepadaly nás neočekávané chutě, je důležité hlídat správné složení jídelníčku. Když budete hladovět, půjde to v některých případech rychleji, ale nikdy to nebude trvalé a způsobí vám to značné zdravotní komplikace,“ vysvětluje nutriční terapeutka Lada Nosková a dodává: „jakmile máte často hlad, je to jasná známka toho, že vaše dieta nefunguje.“

Jídelníček na míru

Nemusíte si nutně kupovat již hotová dietní jídla, suroviny jsou dostupné a to i cenově, tak proč si každý den nevyhradit určitý čas jen pro vaření? Uděláte něco pro svoje chuťové buňky, ale především pro své zdraví. Pokud vás vymýšlení receptů nebaví, zaplaťte si odborníka. Peněz věnovaných do sestavení dietního plánu nebudete litovat. „Lidé, kteří chtějí upravit svůj životní styl a zhubnout, musí se naučit jíst jinak. Většina z nich to sama nedokáže, protože nejsou odborníci. A tak zkouší různé neprofesionální rady, které nikdy nepomohou a na diety zanevřou. U nás jsme schopni sestavit každému takový jídelníček, který mu bude chutnat, nebude se trápit hlady a bude hubnout,“ slibuje v závěru Lada Nosková.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama