reklama

Bára Kodetová: Pár slziček za tátu

reklama

V červnu tomu bude už třináct let kdy do hereckého nebe odešel vynikající český herec Jiří Kodet. Připomínkou jeho mistrovství se včera stalo, v rámci tiskové konference k 25. ročníku Febiofestu, slavnostní předání zlaté pamětní medaile České mincovny za přínos československé kinematografii. Tu převzala jeho manželka Soňa Kodetová a dcera Bára, kterou do hotelu Boscolo doprovodil i její manžel Pavel Šporcl.

„Byl a je to pořád tatínek a chybí nám, proto se nedivte, že se mi v očích objevilo pár slz. Tahle medaile je pro nás velice hezkým gestem a jsme za něj vděčni. Každá připomínka táty jako člověka i herce je, myslím si, důležitá a já za ni děkuji,“ svěřila se herečka Bára Kodetová.

Febiofest bude slavnostně zahájen 15. března v pražském Obecním domě a kromě hlavního města zavítá i do dalších šestnácti míst ČR. Ozdobou akce bude bezesporu francouzská herečka Catherine Deneuve, která převezme ocenění Cenou Kristián za celoživotní přínos filmu a stejné pocty se dostane i české filmové legendě Daniele Kolářové. Cenu Kristián obdrží i režiséři Arnauld Desplechin a Leos Carax.

„Nikdy není úplně jednoduché získat na festival velké světové hvězdy. Že přijede Catherine Deneuve za to vděčíme hlavně režiséru Arnauldu Desplechinovi, pro něhož připravujeme na Febiofestu takovou retrospektivu. Tahle herecká ikona se s ním dobře zná, hrála v řadě jeho filmů a určitě nám pomohla i jeho přímluva. Je to pro nás velká čest, že jí budeme u nás moci uvítat,“ nechal se slyšet prezident festivalu Fero Fenič.

Jubilejní ročník Febiofestu bude mít nejrozsáhlejší doprovodný program, představí se více než 160 filmů na 450 projekcích. Významnou součástí se bezesporu stane i benefiční koncert Kapky naděje k nedožitým osmdesátinám Karla Svobody, který proběhne 17. 3. Ve Španělském sále Pražského hradu.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama