reklama

Berenika Kohoutová chystá sólovou desku a nový projekt s Emilem Viklickým

reklama

Krátce poté, co herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová vstřebala vítězství ve čtvrté řadě populární televizní show Tvoje tvář má známý hlas, oznamuje své další plány. Vedle působení v několika představeních v pražském divadle Studio DVA vydá v nadcházejícím roce svoji první sólovou desku a připravuje také unikátní hudební projekt, ve kterém propojí své pěvecké nadání se „starým bardem“ moderního jazzu Emilem Viklickým.

„Už na začátku roku 2018 vydám videoklip k prvnímu singlu z nového alba, které vyjde v první polovině roku. Deska bude mísit pop s elektronickou hudbou a zároveň bude trochu říznutá folkem. Všechny skladby budou mít můj vlastní český text, s hudbou mi pomáhali kluci, které možná zatím neznáte, ale rozhodně o nich velmi brzo uslyšíte, a radost mám i z toho, že produkčně se na desce podílí Jiří Burian,“ prozrazuje Berenika Kohoutová.

Své první sólové album s názvem Berenika Meets Jazz vydala Berenika Kohoutová v roce 2013. Na popovo-jazzové desce se podílela s hudebníkem Emilem Viklickým, se kterým v roce 2018 chystá také nový neotřelý projekt.
„S Emilem Viklickým jsme si spolupráci už mnohokrát vyzkoušeli. Po několika letech společného vystupování i vydání desky jsme dokonale sehraní. V příštím roce máme v plánu uspořádat několik velkolepých koncertů s big bandem, na které přizveme také mladé DJs, kteří vystoupením dodají moderní šmrnc a rozšíří záběr publika i do řad mladší generace,“informuje Berenika Kohoutová. V současné době shání na hudební projekt finanční prostředky.

Podle jejích slov by na koncertech měly v nejmodernějších aranžích zaznít největší světové hity od Franka Sinatry, skupiny Garbage, Radiohead
a mnoha dalších. „O nové aranže slavných pecek se postará sám Emil Viklický se svým kolegou Miroslavem Hloucalem, nejúspěšnějším jazzovým trumpetistou
a hudebníkem mladé generace,“popisuje Kohoutová. „Vzhledem k pestrosti
a mnohožánrovosti celého projektu by koncertům slušelo, kdyby se odehrávaly v zajímavých prostorech, jako jsou nepoužívané domy, industriální prostory, stará kina a podobně,“ dodává.

Vedle hudebních projektů bude Berenika Kohoutová pokračovat také v herecké dráze – na jaře chystá v divadle Studio DVA zkoušení nové role v připravovaném představení Brouk v hlavě v režii Milana Schejbala.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama