reklama

Těžkej Pokondr se na křtu erotického krimithrilleru Harasimové řádně rozvášnil

reklama

Spisovatelka Markéta Harasimová pokřtila 5. prosince 2017 v Paláci knih Luxor svůj čtrnáctý román, erotický krimithriller Purpurové doteky. Titul v říjnu vydalo jihomoravské nakladatelství MaHa, jehož majitelkou je sama autorka. Místy až mrazivý příběh o nepohodlné svědkyni, již postihne amnézie, je plný erotického jiskření a řeší např. i nešvary gamblerství, které dokáže poničit mezilidské vztahy. Hlavní hrdinka hledá svou identitu, přičemž jí na záda dýchá chladnokrevný sériový vrah.

„Erotika nemohla chybět ani v tomto mém románu, patří přece k životu,“ usmívala se Markéta Harasimová během rozhovoru s moderátorkou Petrou Zajíčkovou. „Kniha je určená těm, kteří milují napětí a detektivky, chtějí se při čtení bát a též si rádi užijí lehce pikantní pasáže. První recenzenty zaujal také realistický pohled do duše sériového zabijáka,“ prozradila autorka, která na podzim pokřtila překlad své přechozí knihy Poháry touhy do slovenštiny a má již rozpracovaný další román.

Detektivku Purpurové doteky pokřtili Roman Ondráček a Miloš Pokorný z dua Těžkej Pokondr, herec Jaroslav Mendel a zpěvák David Deyl. „Výběr kmotrů byl logický – hudba Davida Deyla zabrnká na něžné struny ženských duší a o to jde v mých knihách vedle napětí také. Píšu příběhy z českého prostředí a texty písní Romana Ondráčka a Miloše Pokorného s naším národem skvěle ladí. A Jaroslav Mendel je zase televizním divákům známý jako advokát, k detektivce tak jednoduše patří,“ osvětlila spisovatelka, proč volila právě tyto pány.

Než došlo na křestní akt, zhlédli všichni zúčastnění video trailer. Ten mezi kmotry vyvolal živou diskusi, který český herec by se měl v případě filmového zpracování ujmout role vraha. Zatímco Roman Ondráček zmínil Hynka Čermáka, jeho kolega Miloš Pokorný všechny pobavil barvitým líčením, proč by tuto postavu měl hrát Luděk Sobota. To však vzápětí naboural Jaroslav Mendel, jenž při následném čtení ukázek z knihy přesvědčivě ztvárnil právě zmiňovaného zabijáka.

Před samotným křtem ještě zazpívala studentka konzervatoře Eliška Tunková a pak už se otevřelo šampaňské. „Já bych se v počtu prodaných výtisků neomezoval a ani jazykem. Přeji Purpurovým dotekům neomezený prodej v neomezeném počtu překladů, ať se přeloží třeba do 150 jazyků,“ popřál knize velkoryse David Deyl.

„Tohle je erotický román a my na poslední desce máme píseň Já su sexy, což je i s brněnským nátiskem, ta by se k němu hodila. Přejeme knížce, ať se jí daří a ať to ocení třeba i v Jižní Africe, tam jsou taky pěkní hajzlové, takže by se jim to mohlo líbit. Na albu Star Boys i jeden song, který se jmenuje Úctu knížkám, protože se nám zdá, že se klasická knížka čím dál míň čte, takže ať se hezky čte. A když si lidi pustí naši desku a k tomu si otevřou tuhle knížku, tak říkám, že je to vražedná kombinace,“ smál se Roman Ondráček. Miloš Pokorný se zase nechal slyšet, že Těžkého Pokondra velmi potěšila možnost křtít erotickou knihu – oba pánové jsou prý s erotikou úzce spjati, blíže už to však nerozvedli.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama