reklama

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem v hlavní roli se v září vrátí na jeviště

reklama

Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina při jarním premiérovém uvedení zaujalo kritiky a nadchlo diváky po celé republice. Představení končila několikaminutovým potleskem ve stoje, pozornost vzbudily bravurní výkony všech aktérů v čele s Vojtěchem Dykem v roli kněze.

MŠE se na jeviště vrátí koncem září, pořádající agentura BUJOART pro velký zájem přidala další představení. Hrát se bude v Praze (21. 9.), Brně (24. a 25. 9.) a v Hradci Králové (27. 9.). Předprodej vstupenek naplno běží v síti Ticketstream.

Unikátní představení vzniklo na počest 45. výročí prvního uvedení MŠE v roce 1971 a za jeho realizací stojí tým zkušených, respektovaných profesionálů. Režie a scénografie se ujali Michal a Šimon Cabani. Spolu s Vojtěch Dykem se náročných pěveckých rolí skvěle zhostili Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci. Hudební těleso (zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr) pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy bylo sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarali členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama