reklama

Eva Toulová – režisérka, které patří budoucnost!

reklama

Tato mladá režisérka vystudovala režii na FAMU pod vedením Věry Chytilové. Během studií se EVA TOULOVÁ, kromě natáčení krátkometrážních filmů, začala úspěšně věnovat i literární činnosti.

Pod předními českými vydavatelstvími jí vyšly knihy Sedmer vran, Vanitas a Šťastná, kterou poté ve svých dvaceti čtyřech letech natočila jako celovečerní film. Ten byl uveden v kinech v roce 2014 a zahráli si v něm například David Kraus, Aneta Krejčíková, Dana Morávková, Jan Hrušínský, Ljuba Krbová. Zároveň se věnuje charitativní i reklamní tvorbě. Na televizních obrazovkách můžete narazit například na reklamu pro přední pánské obleky. A pomohla vzniknout charitativní galerii NaVíc pomáhající nadaci Naše dítě.

V současné době připravuje již druhý celovečerní počin s názvem Pidilidi, kde jako jednu z hlavních postav ztvární Dominika Myslivcová. Chystaný snímek bude zábavnou komedií sledující osudy průměrné čtyřčlenné rodinky Malých. V současné době se dojednává obsazení a financování. Natáčení by se mělo uskutečnit už na přelomu léta a podzimu.

Foto: archiv

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama