reklama

Bitva o světový titul na domácí půdě již tuto sobotu

reklama

Již tuto sobotu se na pražském Podvinném Mlýně utká zástupce českých barev Daniel Škvor se Srbem Stefanem Andjelkovicem o profesionálního mistra světa v K-1! O tom, zdali zůstane titul doma, se můžete přesvědčit na vlastní oči, vstupenky na sobotní slavnostní galavečer zakoupíte za pouhých 199,-Kč! Nyní vám přinášíme rozhovor s Danielem Škvorem.

Už 30. září nastoupíte v rámci finálového galavečera WAKO K-1 European Cup v Praze na Sparta Aréně Podvinném Mlýně, jak vnímáte tento zápas?
Je to určitě super nabídka, která se neodmítá. Soupeř je top a organizace WAKO je hodně ceněná!

Máte za sebou dobrou sérii zápasů – výhra na Yangames Fight Night Open Air, zisk titulu proti Davidu Vinšovi na Heroes Gate. Jak celkově hodnotíte své zápasy?
Zápas proti Vinšovi byl těžký, takticky jsme ho nezvládli. Ostatní zápasy byly spíše přípravné a celkem v pohodě vyhrané.

Máte před sebou velkou výzvu na české scéně, zápas s Georgim Fibichem. Fibich knockoutoval Davida Vinše na Simply the Best, Luboše Raušera v Liberci na Night of Warriors a to velice tvrdě. A přesto jste před tímto zápasem vzal 30. září takto těžký zápas – o světový titul. Jaká je motivace a co vedlo k takovému rozhodnutí?
Tak k rozhodnutí vedlo to, že od určité úrovně nemáte na výběr, s kým boxovat. Buď vezmete to, co se nabízí, nebo máte smůlu. Motivace musí být veliká, jinak by nemělo cenu do takového zápasu chodit! Fibich podle mne patří do špičky a takový skalp potřebuji.

Na Yangames Fight Night ve Žlutých lázních jste nastoupil v reverzním zápase 8mi členné pyramidy. Jak jste se cítil na turnaji vedle absolutní špičky České republiky – Petra Vondráčka, Tomáše Hrona, Ondry Hutníka a v pyramidě se zástupcem Spejbl gymu Michalem „Palcem“ Reissingrem?
S klukama se znám dlouho a zápasil jsem s nimi na hodně akcích, hlavně s touto sestavou jezdíme na kempy do Holandska, takže to bylo určitě super. Yangames je jedna z top akcí u nás.

WAKO PRO je odborníky označováno za velice prestižní profesionální asociaci a turnaje jsou velice dobře obsazované. Jak hodnotíte tuto organizace a celkově svou možnost nastoupit v tak prestižním zápase?
Jak říkáte, WAKO je v oblasti kickboxu a K-1 nejvíce ceněná. Výběr soupeřů není hala-bala a nestává se tak, že jdete o bezcenný titul, protože titul má cenu hlavně podle kvality soupeře. Na co je pásek, když vám dovezou potravu, to jako bojovník snad ani nechcete!

Zástupce WAKO PRO pro Českou republiku Jan Frána nám prozradil, že bylo velmi obtížné dojednat tvůj zápas. Jak k nabídce došlo a kdo se o vás promotérsky stará, s kým spolupracujete?
Spolupracuji s teamem Yangames a ČSFu, od které přišla také nabídka. Dojednat to bylo složité, musíte splnit mnoho kritérií pro WAKO, mít zápasy s klukama, co jsou vysoko v ratingu (žebříček, pozn. red.). Za Heroes Gate je to Pavel Touš, full muay thai zajišťuje CMTA a Petr Ottich, ale poslední dobou moc zápasy v plných pravidlech nejsou.

Ondra Hutník si vyzkoušel, jak říká „supertíhu“, a při této zkoušce získal někoho titulů WKN, ale rád by zápasy do 100 kg. Vy jste před časem ohlásil pevné usazení v „supertíze“. Je tato váha již nastálo?
Určitě bych klidně zápasil do 100 kg, ale nikdo mi to nenabízí, a ani nechtějí. Nemám ale problém chodit obě váhy. Ze začátku by ten přechod nebyl tak těžký.

Na předešlých galavečerech byl zmiňován váš zápas s Petrem Karešem, ale nedošlo k němu, a to jak na Simply the Best, Heroes Gate ani v Lucerně. Hodně se toho napsalo a řeklo, jak to ale vidíte vy osobně?
Ano, na Heroes Gate jsem se zranil a Petr Kareš vzal zápas s Idranym (Vladimir Idranyi, pozn. red.), pak se zase zranil Petr a pak jsme si řekli, že na to kašleme. Ten zápas byl pro oba zbytečný a nic by nám nepřinesl. Musel by to někdo hodně zaplatit, a tak zajímavé to zase není. Petr už je mimo mou váhu a zajímavější bude promotérská spolupráce.

Co říkáte na odvetu Tomáš Hron vs. Roman Kryklia a co byste řekl na odvetu s Piotrem Ramankevichem?
Tomáš to zvládl suprově, myslím si, že leckoho překvapil! Ramankevich sbírá ve světě jedno vítězství za druhým, je opravdu dobrý. Odvety nemám rád, ale za slušnou nabídkou půjdu. Ale raději bych odvetu s Antonio Plazibatem nebo Polákem Tomaszem Sararou, na kterého mě poslali dřív, když jsem měl pár zápasů.

Je nějaký soupeř, kterého byste uvítal v ringu?
Žádné vyložené přání nemám. Zrovna jsem si dělal srandu na tréninku s Honzou Soukupem, že bych ho mohl pomstít za Freddyho Kemaya, tak třeba ten. Z českého rybníčku to bude Lubano Raušer (Luboš Raušer, poznámka red.)

Když zrovna nezápasíte, chodíte do práce nebo jste 100% profesionál?
Chodím do práce, jako každý fighter v ČR, bohužel. Jsem kondiční trenér a trenér thaiboxu. A další úvazek je soukromá ochranka, řidič. Takže se zápasením to jsou 3 práce (smích).

Jak vnímá tvou, nyní již můžeme říct, úspěšně rozjetou kariéru, rodina?
Rodina mi fandí a podporuje mě, hůř to snáší babička, ale to je normální.

Finálový galavečer
sobota 30. 9. 2017 od 19:00 hod., Sparta Aréna Podvinný Mlýn, Kovanecká 27, Praha. Vstupenky v síti ticketpro. Více info https://www.facebook.com/events/1922817761263516

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama