reklama

Bratři Neckářové vzdali hold Janu Schneiderovi

reklama

V kavárně Lucerna proběhla vernisáž obrazů Jana Schneidera Obrazy ze Zlatého pobřeží a současně i křest trojcédéčka Jan Schneider a kamarádi – Musím zpívat dál. Šlo v podstatě o vzpomínku nejen na malíře, básníka, novináře, spisovatele, ale i velice úspěšného textaře. 

Jeho písničky měla v repertoáru řada zpěváků, třeba Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Václav Neckář řada dalších. „Honza pro mě napsal jednu z prvních mých písniček,jmenovala se Jen tak a hudbu k ní složil Boban Ondráček. To bylo ještě v plzeňské Alfě v roce 1964. A tak začalo i naše přátelství, “ zavzpomínal Václav Neckář, který na akci zazpíval i dvě písničky, které otextoval Schneider.

„Víte, Honza byl po všech stránkách velice aktivní. On vlastně může trak trochu za to, kde dneska brácha je. Byl to totiž on, kdo Vaška přivedl do Prahy na konkurz do Divadla Rokoko a tím se vlastně jeho pěvecká dráha rozjela naplno,“ doplnil Jan Neckář. A jede dál. Bráškové koncertují spolu se skupinou Bacily a objíždějí republiku. Jejich vystoupení vycházejí z posledního cédéčka Mezi svými, a jak doplnil ještě Jan Neckář připravují i program pro letní festivaly a slavnosti. Bratské duo pak spolu s moderátorkou akce, někdejší herečkou a hlasatelkou Jaroslavou Panýrkovou a zpěvačkou a herečkou Martou Kubišovou pokřtilo tradičním šampáněm trojcédéčko Musím zpívat. Za bouřlivého aplausu hostů akce, mezi nimiž nechyběla ani herečka Kateřina Macháčková, bylo album vysláno „do světa“.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama