reklama

Tomáš Töpfer: Je skvělé, že dobré divadlo se hraje v celé republice

reklama

V Národním divadle byly v sobotu večer uděleny prestižní Ceny Thálie za mimořádné výkony v uplynulém roce, a to zvlášť interpretkám a zvlášť interpretům v činohře, opeře, baletu a operetě či muzikálu.

Převážnou většinu ocenění získali tentokrát protagonisté mimopražských divadel. „Praha je sice hlavní město, ale nemusí být i hlavním městem divadla. Já osobně jsem strašně rád, že jsou oceňovány scény v regionech. A tvrdím, že naprosto zaslouženě. Já sám z profesního důvodu, v uvozovkách venkovská divadla, objíždím a jsem velice mile překvapen jejich vysokou úrovní,“ řekl účastník slavnostního udílení Cen Thálie, herec a ředitel Vinohradského divadla Tomáš Töpfer.

Je to tedy obdobné jako například ve sportu, kdy se lanaří talenty? „No až tak drsně bych to neřekl, ale trochu podobné to je. Dělá se to nejen ve sportu. Třeba my, co si tak namátkou vzpomenu, jsme získali herce z Jihlavy, Českých Budějovic, Mladě Boleslavi. Je to běžná záležitost, hodně dobrých herců u nás opravdu je a stejně je i hodně výborných představení proto mě nepřekvapilo, že Ceny Thálie zaslouženě získala řada mimopražských umělců,“ dodal Tomáš Töpfer.

Za pravdu mu dala i Tereza Kostková. „Já jsem si za svou dosavadní kariéru prošla také řadou štací a nikdy jsem to nebrala špatně. Naopak. Na českých prknech, co znamenají svět se hrají velice kvalitní tituly s velice dobrými herci. Koneckonců já jsem konkrétně nedávno dostala nabídku, hrát od příští sezóny jako alternantka v jedné hře v mladoboleslavském divadle. S chutí jsem na ni kývla, protože vím, že naskočím do výborného představení, “ doplnila Töpfera Kostková.

Když ale zahlédla na party na Žofíně po slavnostním ceremoniálu Stanislava Zindulku diskuse skončila a Tereza se šla se s ním okamžitě přivítat a popovídat. A bylo o čem, oblíbený herec byl totiž oceněn Thálií za celoživotní činoherní mistrovství, takže téma by jasné.

Foto: Herminapress

 

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama