reklama

Březnové tipy z Violy pro děti i dospělé: Jako zázrakem, Máj a Cirkusácká pohádka

reklama

V Divadle Viola na pražské Národní třídě můžete už v půlce března prožít Máj! Bára Hrzánová vás v sobotu 17. března od 20:00 provede básnickým velezpěvem K. H. Máchy Máj. Říká ho, zpívá ho, velebí ho v nastudování Miloše Horanského s hudbou Emila Viklického. Máj v mistrovské interpretaci Báry Hrzánové měl ve Viole premiéru v roce 2003 a od té doby v desítkách repríz vzbudil nadšené reakce diváků.

Poetická koláž textů z díla Jacquese Préverta, slavného francouzského básníka, scenáristy filmů Děti ráje či Setkání Seiny s Paříží, autora textů šansonů Edith Piaf… v Divadle Viola zazní 10. března od 20:00 v bravurním podání Josefa Somra, Davida Novotného a Máši Málkové. Josef Somr v inscenaci Jako zázrakem / Jak dělat podobiznu ptáka recituje básně věhlasného autora prostě, civilně a neokázale, z jeho přednesu vystupuje bohatý vnitřní život a neomylný vkus. S nemenší citlivostí interpretuje prévertovský humor či ironii David Novotný a ozdobou tohoto tria je křehká a zároveň pevná Máša Málková.

Jedno sobotní odpoledne v měsíci ve Viole tradičně patří pohádkám – 24. března v 16:00 jsou děti zvány na novou Cirkusáckou pohádku oblíbeného divadélka Láry fáry plnou humoru a písniček z bláznivého cirkusového prostředí. Cestovatelka Betty se společně s dětmi bude snažit zjistit, co se to vlastně děje za nablýskanou oponou Cirkusu FRANCESCO: Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už neskáčou opice? A podaří se odvážné Betty nakonec tuhle neplechu napravit?

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama