reklama

Felix Slováček a Jan Přeučil odhalili obraz herce Jana Třísky, od výtvarníka Romana Řeháka

reklama

Kolegové a přátelé Jana Třísky přišli do Grévinu odhalit jeho neobyčejnou podobiznu, kterou vytvořil výtvarník Roman Řehák. Ten takto originálním způsobem zvěčnil i Karla Gotta, Jiřího Menzela nebo Felixe Slováčka, jenž byl také mezi hvězdnými hosty.

„Je to zajímavé. Nejsem žádný odborník, který by se k tomu mohl odborně vyjádřit, ale mně osobně se to líbí, a to nejen obraz Třísky, ale i ty ostatní. Dokonce mám i obraz sebe a je výborný, akorát ho ještě nemám,“ hodnotil Slováček dílo umělce. Slavný muzikant se s Janem Třískou sice nikdy osobně nesetkal, přesto na něj spolu s ostatními rád zavzpomínal. „V době, kdy jsem přijel do Prahy, tak už tady, myslím, nebyl. Ale vnímám ho jako dobrého a zajímavého herce, člověka s příjemným hlasem,“ řekl Slováček, kterého doprovázela jeho přítelkyně Lucie Gelemová. Ta obraz hodnotila okem odbornice.

„Přišla jsem se podívat především z toho důvodu, abych viděla, jak fungují nové technologie a jakým způsobem se dá tvořit. Já pracuji naprosto jinou technikou a i nadále hodlám zůstat u štětce a barev,“ řekla výtvarnice, jíž už 5. dubna ve Viničním altánu v Gröbovce čeká vernisáž jejích obrazů. Žádné velké cíle do budoucnosti si ale neklade. „Příliš neplánuji. Beru to, co přichází a je jedno, jestli jde o pracovní nebo osobní plány,“ svěřila se Lucie. Felix před pár dny prohlásil, že by si uměl svou přítelkyni představit jako nevěstu, a tak vznikly spekulace, že pár vážně uvažuje o svatbě. To však Lucie popřela. „K tomu se vůbec nevyjadřuji. A jestli se Felix k tomu vyjadřuje, tak ve smyslu, že je spokojený a šťastný. A k tomu se já přidávám,“ dodala Gelemová.

Zavzpomínat na svého přítele přišel také Jan Přeučil, kterého doprovázela Eva Hrušková. „S Honzou jsem byl velký kamarád. Znali jsme se už od roku 1956, kdy jsme oba začali studovat na divadelní fakultě AMU v Praze. Miloval jsem ho proto, že byl svojí profesí posedlý, ale také proto, že byl velice extravagantní. To takhle přišel do televizního klubu, kdy byl už členem činohry Národního divadla v Praze, kde byla pleáda vynikajících osobností, mimo jiné tam seděl vynikající český herec Miloš Nedbal. Honza Tříška si mu sedl na klín a řekl mu: „Miloši, bav mě.“ Tak to byl Honza Tříška. Život bral plnými doušky,“ řekl herec.

„Ten obraz vznikl tím způsobem, že když si vezmu nějakou fotku, která mě zaujme, což byla i fotografie pana Třísky, tak ji dám nejdřív do černobílé a začínám úplně od nuly. A na tomto obrazu je opravdový Tříska, protože všichni si pamatujete to, že Tříska byl hlavně divadelník, který dokázal zahrát Shakespeara tak, jako asi nikdo z našich herců a v tom obraze je to vidět,“ řekl autor obrazu Roman Řehák. Křtu se zúčastnil také autor fotografie Jiří Janoušek a Pavlína Moskalyková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama