reklama

Březnové tipy z Violy: Sváteční Shakespearova pošta, Commedia finita a Jako zázrakem

reklama

V březnu je ten správný čas dopřát si svěží, inspirativní kulturní zážitek. Zaručeným, nadšenými reakcemi diváků ověřeným, tipem je Sváteční Shakespearova pošta. Básnické dialogy o lásce, smrti a pomíjivosti času 1. března od 20:00 uvádí oblíbená pražská scéna Divadlo Viola. Hana Maciuchová přednese výběr ze Sonetů Williama Shakespeara a autor překladu Martin Hilský poodhalí tajemství Sonetů.

Průvodcem pozoruhodným představením, po kterém následuje beseda a autogramiáda knih Sonetů, je režisér Miloš Horanský.

Dobrou náladu vám spolehlivě navodí Commedia finita. Velmi vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové je na programu Violy 7. března ve 20:00. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné v bravurním podání Dany Černé, Jany Synkové, Daniely Kolářové a Máši Málkové jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech Emy Destinnové, ale především o závisti a malosti.

Poetická koláž textů z díla Jacquese Préverta, slavného francouzského básníka, scenáristy filmů Děti ráje či Setkání Seiny s Paříží, autora textů šansonů Edith Piaf… v Divadle Viola zazní 10. března od 20:00 v mistrovském podání Josefa Somra, Davida Novotného a Máši Málkové. Josef Somr v inscenaci Jako zázrakem / Jak dělat podobiznu ptáka recituje básně věhlasného autora prostě, civilně a neokázale, z jeho přednesu vystupuje bohatý vnitřní život a neomylný vkus. S nemenší citlivostí interpretuje prévertovský humor či ironii David Novotný a ozdobou tohoto tria je křehká a zároveň pevná Máša Málková.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama