reklama

V nadcházející sezoně přinese Balet tři významné premiéry s heslem Tradičně & osobitě

reklama

Balet Národního divadla připravuje v sezoně 2018/2019 tři významné premiéry pod vedením uměleckého šéfa Filipa Barankiewicze v duchu sloganu Tradičně & osobitě. První premiéru s názvem KYLIÁN uvedeme u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.

Pro tuto výjimečnou příležitost vybral významný český choreograf Jiří Kylián čtyři svá díla, jimiž toto kulaté výročí uctíme – Žalmová symfonie, Bella Figura, Petite Mort, Šest tanců. Slavnostní premiéra se uskuteční 11. 10. 2018 v Národním divadle. Druhou premiérou budeme pokračovat v jednoduchosti a ryzosti klasické elegance v rámci více než 130-ti leté tradice uvádění Labutího jezera v Čechách.

Česká první scéna doposud uvedla 12 dalších adaptací. Nyní ho poprvé v historii věnujeme nenapodobitelnému choreografovi Johnu Crankovi. Česká premiéra se uskuteční 28. března 2019 v Národním divadle v nové scénografii. Třetí premiéra je inspirována jedním z nejznámějších románů Franze Kafky napsaným před více než 100 lety. Proces slavného italského choreografa Maura Bigonzettiho odráží společenský zmatek Evropy kolem roku 1914, ale přináší také atmosféru plnou emocí. Česká premiéra se uskuteční 13. června 2019 na scéně Stavovského divadla.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama