reklama

Tereza Brodská: S Jurajem Kukurou máme na sebe vzájemnou slabost

reklama

Od 21. února se na obrazovkách ČT objeví nový epizodický detektivní seriál Inspektor Max. Ne, vůbec nepůjde o svalovce bez bázně a hany vyžívajícího se v pěstních soubojích a automobilových honičkách. Inspektor Max, kterého hraje Juraj Kukura, je stárnoucí kriminalista, chlap z masa a kostí, který dokáže nejen vyřešit komplikované případy, ale poštvat si proti sobě i většinu méně či více vlivných lidí.

Řeší případy ze života a prezentuje se jako stárnoucí rebel, sukničkář a člověk, který má do detektiva supermana dost daleko. „Je to tak. On má v sobě hodně člověčiny. Není absolutní hvězda, ale je to chlap jako každý jiný, který má své chyby. A ty jsou v tomhle seriálu důležité, protože ony mě, jako inspektora Maxe, dělají normálním člověkem. On má své lásky a nelásky, prožívá štěstí i smutky, také nemoci, ale spravedlnost, přátelství a takové to lidství, je pro něj nejdůležitější. Říkal jsem si, když mám tu roli hrát, tak musí mít smysl, musí mapovat dobu, současnou morálku, otázky moci i té politické, jinak by nebyla žádným přínosem ani pro mě ani diváky. A důležité je i to, že příběhy, ač jsou kriminální, nepostrádají humor,“ uvedl na novinářské předváděčce jedné z epizod seriálu Juraj Kukura.

Hlavní ženskou roli, státní zástupkyni Markétu Sýkorovou, ztvárňuje Tereza Brodská. Ta je zprvu spíše postavou zápornou, ale… „Ale vyvíjí se. Je tvrdá, cílevědomá a ve vztahu s inspektorem Maxem se mění a dojde u ní ke kariérnímu zlomu a přehodnocení hodnot. Já jsem na roli kývla hlavně kvůli Juraji Kukurovi, s nímž se známe více jak dvacet let a ráda konstatuji, že naše vzájemná spolupráce byla vždy velice příjemná. Řekla bych, že po těch letech máme na sebe vzájemnou slabost. Juraj je velice milý, zábavný, šaramantní a co možná překvapí i křehký chlap,“ nechala se slyšet Tereza Brodská.

Kromě zmíněné dvojice se v seriálu, jehož režie se ujal Jiří Chlumský a Petr Nikolaev, představí i Igor Bareš, Robert Hájek, Mária Havranová, Linda Rybová a řada dalších známých českých a slovenských herců.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama