reklama

Budova někdejší slavné sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu jde do prodeje

reklama

Více než stosedmdesátiletou historii má sklářská výroba v Jihlavě-Antonínově Dolu. V tamní bývalé továrně Skláren Bohemia se vyrábělo ještě před deseti lety. Nyní jde tento průmyslový areál, v současnosti Jihlava Business Park s vlastními pozemky o rozloze téměř 98 000 metrů čtverečních, do prodeje.

Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena je 32 680 000 korun. První kolo výběrového řízení končí 26. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci o tento největší v současnosti prodávaný průmyslový areál v kraji Vysočina.

Většina budov jihlavského areálu se postavila v 70. a 80. letech minulého století. „Tento areál je atraktivní především díky své poloze hned u dálnice D1 na polovině cesty z Prahy do Brna.  Jednou z možností jeho dalšího využití je po případné demolici současných budov tu postavit budovy moderní a tak vybudovat prvotřídní areál,“ říká Petr Vácha z Naxosu, který má prodej na starosti. Někdejší sklárna vynáší podle jeho slov ročně na nájmech 4,4 milionu korun. „Areál je pronajatý zhruba ze 60 procent. Je tu tedy možnost tento výnos ještě podstatně zvýšit. Představuje tak zajímavou návratnost investice, ale může být vhodný i pro investora, který by do něj umístil svůj provoz,“ dodává Petr Vácha.

Sklárnu založil v Antonínově Dole v roce 1845 bavorský podnikatel Karl Anton Ascherl. Později ji získal známý český výrobce Sklárny Bohemia. V době, kdy se jihlavskému závodu nejvíce dařilo, tu pracovalo téměř 1200 lidí. V roce 2007 tu ale sklárny ukončily provoz. A z někdejší továrny se pak stal Jihlava Business Park, který nyní využívají různé firmy k výrobě, skladování i administrativě.

Naxos v současné době také prodává ve výběrovém řízení výrobně-průmyslový areál v Českém Brodě na Kolínsku. „Velkým lákadlem v tomto prodeji je mimo jiné i dvoulodní výrobní hala o užitné ploše zhruba 5 tisícmetrů čtverečních. K jeho výhodám patří i výborná dopravní dostupnost – areál se nachází v blízkosti dálnice D11 Praha – Hradec Králové. Výběrové řízení končí 29. března, nejzazší termín pro přihlášení a složení kauce je 27. března,“ uvádí Michal Skuhra z Naxosu, který má prodej na starosti. A dodává, že doporučená kupní cena je 13 280 000 korun.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama