reklama

Finalistky České Miss pózovaly v plavkách v mrazu na Skalnatém plese v Tatrách

reklama

Šestnáct finalistek České Miss má za sebou nezapomenutelné focení. V minus pěti stupních pózovaly pouze v plavkách na Skalnatém plese ve Vysokých Tatrách. Na celé focení dohlížela topmodelka Simona Krainová a radila budoucím modelkám, aby jejich fotky byly co nejlepší.

Focení bylo náročné a horské podmínky poměrně drsné, ale finalistky byly v péči skutečných profesionálů a i výsledky samotného focení budou stát za to. Fotografie od Benedikta Renče je budou v budoucnosti provázet na jejich cestě za kariérou modelky.

Focení bylo náročné, především proto, že se vstávalo poměrně brzy ráno, od šesti hodin už dívky líčil zkušený tým vizážistek z Make-Up Institute, v osm vyrážely připraveny na svah a focení bylo naplánováno na celý den na různých místech Skalnatého plesa. Venku mrzlo a hustá mlha chvílemi i zkomplikovala focení, ale početný a zkušený tým si s tím poradil a i finalistky byly šikovné. Bylo vidět, že to sice pro ně byl adrenalin, ale užívaly si to,“ okomentovala náročné focení Eva Čerešňáková. Ta zavzpomínala na focení v Alpách, kde se konalo soustředění České Miss 2007 a sama byla tehdy mezi modelkami, které venku oděny pouze do plavek fotily.

Některé dívky nás hodně překvapily. Ať už tím, jak na sobě makaly nebo jak jsou fotogenické. Jiné, které nás například zaujaly na semifinále České Miss, se ukázaly nakonec jako méně fotogenické. Každopádně celkově to focení bylo moc fajn. Sice ten den byl neskutečně dlouhý, ale všechny dívky byly statečné a odvážné a i přes venkovní mráz měly úsměv na tváři,“ uvedla k focení Simona Krainová.

Fotit v zimě v nadmořské výšce 1750 m.n.m. není jen tak. Jak vlastně takový den finalistek vypadal? Hodně brzké vstávání, dvouhodinové líčení a úprava vlasů, pouze velmi malá snídaně a následovala cesta od Hotelu Lomnica skibusem k lanovce, poté se téměř půlhodinu cestovalo nahoru na Skalnaté pleso. Tam byla pro dívky i celý tým v hlavní budově připravena vytopená místnost, jež sloužila po celý den jako základna a dívky tam byly dolíčeny vizážistkami. V průběhu focení se o ně staral poměrně velký produkční tým. Náročná fotoprodukce vznikala mnoho hodin, vlastně do poslední lanovky, která jela dolů. V hotelu po zásahu vizážistek pokračovalo do pozdních hodin další focení fashion fotek, jež styloval Filip Vaněk.

„Holky jsou pěkné, ale aby skutečně v modelingu uspěly, musejí na sobě ještě hodně zapracovat. Více cvičit a zbavit se celulitidy nebo v některých případech i několik kilo zhubnout, potřebují to a prospěje jim to,“ zhodnotil dívky po náročném dnu Filip Vaněk. To, aby na sobě dívky kontinuálně pracovaly, vyžaduje i nový koncept soutěže. Z aktuálního počtu šestnácti finalistek se totiž do finále probojuje jen deset nejlepších. Průběžně ještě šest dívek soutěž opustí a veřejnost bude spolurozhodovat o tom, které to budou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama