reklama

Máte rádi panenky Barbie? Česko bude mít možná brzy tu nejslavnější!

reklama

Už osmapadesát let jsou panenky Barbie na trzích po celé planetě. Během té doby si známá postavička prošla mnoha vylepšeními, kritkou i oslavami. Barbie si zahrála v nesčetně filmech, seriálech, stala se předlohou pro komiksi. Mladé dívky po celém světě chtěly být jako ona. Česko není výjimkou.

Když v roce 1959 vytvořila Ruth Handlerová první Barbie podle vzoru německé panenky Bild Lilly, určitě netušila, co právě rozpoutala. O celosvětovém boomu svědčí i fakt, že hned první rok se prodalo 350 tisíc blondýnek a brunetek. Dnes se jich za stejné období prodají miliardy, výrobce už však dlouho přesná čísla neudává. Prý proto, že to snad ani nejde spočítat. Panenky už dnes nejsou omezené zdaleka jen na dvě varianty, se kterými značka začínala. Holčičky, ale možná i chlapčeci, si mohou hrát například i se slavnými osobnostmi jako hokejista Wayne Gretzky, herečka Barbara Streisand nebo upíry z Twilight ságy. O to, aby mohli postavičky obléknout, se perou známí návrháři v čele Versacem nebo Verou Wang.

Že je Barbie opravdu celosvětovým fenoménem svědčí i fakt, že když se v roce 2004 oznámil její rozchod s Kenem, informovala o tom médie v každém koutě zeměkoule. Tlak veřejnosti byl tak velký, že je po sedmi letech zase dali dohromady. Není to ale zdaleka jen Ken, kdo patří do rodiny. Dnes má Barbie dalších sedmnáct rodinných příslušníků a hned 43 domácích mazlíčků. A víte, že za pouhou vteřinu se na světě prodají hned tři panenky? Hodně slušný byznys!

Není se tedy čemu divit, že by spousta dívek a žen chtělo být přesně jako jejich neživý idol. Třeba kalifornská kráska Blondie Benettová si žije jako v pohádce jen díky tomu, že po mnoha plastikách a dalších operacích vypadá jako Barbie. Prodejem fotek si už přišla na slušné jmění. I Česká republika má našlápnuto k tomu, že se zařadí po bok zemí, které mají svou vlastní živou panenku. A dost možná se už brzy stane, že ta naše bude vůbec nejslavnější. Gabriele Jiráčkové je sice teprve sedmnáct let, ale už pracuje na tom, aby se stala chodícím klonem panenky. Plánuje, že podstoupí potřebné operace, klidně si prý nechá vyjmout žebra. Vše jen proto, aby si ji všimli v Los Angeles, kam by se pak Gabriele odstěhovala a pracovala…prostě jako Barbie!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama