reklama

Finalistky České Miss ukázaly, jak šikovnými hospodyňkami jsou v kuchyni

reklama

Program finalistek České Miss v rámci jejich soustředění ve Vysokých Tatrách je opravdu nabitý. Po celodenním focení na Skalnatém plese je čekala horská procházka, návštěva Tatranského ledového dómu či vaření pod dohledem šéfkuchaře Gabo Kocáka. Dívky tak ukázaly, jak šikovnými hospodyňkami jsou v kuchyni a jak si i s nelehkými úkoly umějí poradit.

Česká Miss by měla být osobností, kterou nepřekvapí žádná situace a dokáže si poradit i s nelehkými situacemi. Ať už se tyto situace objeví v průběhu života nebo třeba v kuchyni. V Hotelu Lomnica si pro dívky připravil několik úkolů šéfkuchař Gabo Kocák, který patří ke gastronomické špičce a má za sebou mnohaleté působení v restauracích oceněných Michelinskými hvězdami v Bruselu, Rakousku či Holandsku a mezi celebritami, které jeho speciality ochutnaly, jsou i Cameron Diaz či Tom Cruise. Finalistky se tak od něj mohly hodně přiučit.

Uznávaný šéfkuchař si se svým týmem připravil pro finalistky České Miss několik úkolů. Dívky tlačily z ryb kaviár, filetovaly pstruhy, porcovaly kuřata, otevíraly ústřice i vyráběly čokoládové pralinky. Nejnáročnější bylo porcování ryb a otevírání ústřic, ale u některých dívek se jako nejméně příjemné ukázala samotná degustace ústřic. Ústřice se jedí syrové, bez jakékoliv úpravy, a i když se jedná o nesmírnou delikatesu, pro mnoho dívek bylo ochutnání živé ústřice nelibé.

V rámci programu s dívkami pracuje mnoho odborníků a ve Vysokých Tatrách se jim věnují i mentorky, které si vybraly. Nechybí tak ani prostor pro vzdělávání dívek. Mentorky Aneta Vignerová, Tereza Fajksová, Eliška Bučková a Nikol Švantnerová podpořily své svěřenkyně nejen při focení či v kuchyni, ale průběžně dávají dívkám cenné rady, jak v soutěži krásy obstát co nejlépe.

Stejně tak s finalistkami pracují po několik dnů výživové poradkyně v čele s Ivanou Bednářovou Častvajovou, které za pomoci moderní aplikace zaměřené na zdravý životní styl DetoxMe důsledně studují jídelníček a životní styl každé dívky a diskutují s nimi nezbytné změny, aby se dívky stravovaly zdravě a zároveň se udržovaly v co nejlepší kondici. Cílem je, aby dívky věděly, co mají jíst, jak často, že musejí jíst pravidelně a zároveň se vyhýbaly nevhodným potravinám.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama