reklama

Bývalý areál Slezské univerzity v Karviné se promění v domov pro seniory

reklama

Rozsáhlý pavilónový areál v Karviné, který patřil Slezské univerzitě, koupila v minulých dnech za  12 600 000  korun pražská společnost WF Group. Ta chce přeměnit někdejší školu v ubytovací zařízení pro seniory.

Výběrové řízení na koupi areálu realizovala společnost Naxos, která se zaměřuje na prodeje větších komerčních nemovitostí. „Díky velké rozloze pozemků kolem budovy tu bude možné vybudovat park, kde se budou moci senioři procházet i odpočívat,“ říká Miroslav Sinér, šéf  ostravského Naxosu.

 

Jako nejvhodnější forma prodeje se nakonec ukázalo výběrové řízení,“ uvádí Miroslav Sinér. V areálu původně sídlila karvinská základní škola Žižkova s rozšířenou výukou tělesné výchovy.  Učilo se tu do léta 2007. O rok později pak objekt získala Slezská univerzita. Ta jej donedávna využívala, ale v současné době již soustředí výuku studentů do svých dalších dvou budov v Karviné.

Ve stejném regionu změnil majitele i historický dům propojený s věží frýdecko-místeckého kostela svatého Jana Křtitele. Získal jej v přímém prodeji, který realizoval Naxos, za 10 750 000 korun manželský pár z Frýdku-Místku. Noví vlastníci mají v plánu adaptovat budovu na víceúčelový dům, který bude sloužit široké veřejnosti. Místo, jemuž nechybí genius loci, tak znovu ožije. Dvoupatrová budova se přistavěla v 19. století ke kostelu, o němž první zmínky jsou z roku 1447. Donedávna sloužila jako střední zdravotnická škola.

 

Realitní a dražební společnost Naxos, která patří ve svém oboru mezi největší v zemi, připravuje i na letošek prodeje několika větších průmyslových areálů i dalších komerčních nemovitostí nejen v Moravskoslezském kraji.  

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama