reklama

První Bike Safe Box u nás, kde ho najdete?

reklama

Centrum Chodov poskytuje svým zákazníkům řadu nadstandardních služeb a intenzivně pracuje na jejich rozšiřování za účelem poskytnutí ještě vyššího komfortu. Pražské nákupní centrum rovněž přistupuje zodpovědně k otázkám udržitelného rozvoje a životního prostředí.

Jako vůbec první objekt v České republice proto zprovoznilo Bike Safe Box, do něhož si cyklisté mohou uschovat kola, ale i maminky uložit své kočárky. Unikátní box, poháněný solární energií a vyrobený z recyklovatelných materiálů a plastů, se nachází u vstupu C. Další bezpečnostní box umístěný v garážních prostorách Centra Chodov disponuje zásuvkou 230 V pro dobíjení elektrokol. Za uskladnění kola zaplatí zákazníci 5 korun za hodinu.

Nejen cyklisti, ale i maminky s kočárky či zákazníci přepravující velká zavazadla mohou nově využít k úschově jedinečných Bike Safe Boxů, jež Centrum Chodov ve svých prostorách zprovoznilo. Sestavu boxů
o kapacitě až 8 kol naleznou u vstupu C a v garážních prostorách vedle automyčky. Každý box je vybaven také USB zásuvkou pro dobíjení mobilních telefonů. Mezi benefity bezpečnostních boxů patří jejich energetická nezávislost, kterou zajišťuje pohon na solární energii (boxy u vstupu C), možnost uložení kol ve vodorovné poloze bez rizika jejich poškození, k němuž dochází například při zavěšování, a komfortní způsob uzamykání. Bike Safe Boxy představují vhodné řešení nejen pro nákupní centra, ale i nádraží, školy, restaurace, hotely, kempy či koupaliště. Po premiéře v Centru Chodov se jejich instalace plánuje též v dalších městech.

Jak Bike Safe Box funguje?
Bike Safe Boxy se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají se pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného vždy ve středovém boxu. Terminál obsahuje dotykový panel s numerickými tlačítky pro zadání číselného pinu k uzamknutí a čtečky pro kódovou identifikaci prostřednictvím bezkontaktní platební karty, věrnostní karty Centra Chodov nebo mobilním telefonem s NFC. K uhrazení poplatku budou zákazníci potřebovat hotovost. Za první 3 hodiny zaplatí 5 Kč/hodina, ponechají-li v boxu kolo déle (do 12hodinové doby), bude jim účtován 30korunový poplatek za každou započatou hodinu.

„Mezi pilíře naší strategie patří tzv. zelená témata i nadstandardní servis pro naše zákazníky, zabezpečený představováním pro náš trh jedinečných značek nebo poskytováním služeb, které jinde nenajdou,“ popisuje Petra Valentová, marketingová manažerka Centra Chodov a dodává: „Jsem ráda, že k nim přidáváme další unikát v podobě Bike Safe Boxů poháněných solární energií, v nichž mohou být bezpečně uložena jak kola, tak kočárky a jiná rozměrnější zavazadla.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama