reklama

CARTIER v hlavní roli filmu Debbie a její parťačky

reklama

Představte si jednu z nejsledovanějších událostí roku, výroční večer Met Gala v New Yorku, přidejte vzácné šperky od slavného francouzského klenotníka Cartier a skupinu vynalézavých zlodějek vedenou nikým jiným než sestrou zloděje Dannyho Oceana ze série Dannyho parťáci. Vznikne vám dlouho očekávaná dobrodružná komedie DEBBIE A JEJÍ PARŤAČKY, která po úspěšné světové premiéře míří i do českých kin. Ve hvězdném ženském obsazení se objeví Sandra Bullock v hlavní roli zlodějky Debbie, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter či Rihanna. Jejich úkolem je ukrást legendární diamantový náhrdelník Toussaint, jehož repliku Cartier vytvořil ve svých šperkařských dílnách speciálně pro tuto příležitost.

Pro Cartier, který se stal exkluzivním šperkařským partnerem filmu, znamenalo zapojení do projektu pokračování ve své tradici podporovat ženy být sama sebou. Výroba náhrdelníku pro stěžejní filmovou scénu byla pro značku velkou výzvou. K vytvoření speciální objednávky byly zmobilizovány všechny lidské zdroje ve workshopech na Rue de la Paix v Paříži, kde vznikají ty nejkrásnější kolekce vysokého šperkařství.

Ti nejzkušenější klenotníci měli vedle svých běžných povinností pouhých necelých osm týdnů na výrobu diamantového náhrdelníku Toussaint, který vzdává hold nejslavnější kreativní ředitelce Cartier, Jeanne Toussaint. Vedle stěžejního šperku, jež ve filmu na večer v Metropolitním muzeu vynese Anne Hathaway, ozdobil Cartier během natáčení svými klenoty také všechny ty, kdo v rámci Met Gala vstoupili na červený koberec. Od klasických kolekcí Cartier až po nejnovější kreace a kolekce vysokého šperkařství, hodinek a doplňků.

O NÁHRDELNÍKU JEANNE TOUSSAINT
Jeanne Toussaint hrála v historii Cartier jednu z nejdůležitějších rolí a stála za zrodem nezaměnitelné identity a ikonického stylu domu. Byla také první ženou, která ztělesňovala odvážného a neohroženého ducha Cartier. Během své kariéry ráda hledala inspiraci v Indii a obdivovala vznešenost a opulentnost velkých mahárádžů.

Originální náhrdelník, podle kterého vznikl filmový Toussaint, byl vytvořen Jacquesem Cartierem v roce 1931 pro Mahárádžu z Nawaganaru. Označován za `kaskádu nejkrásnějších barevných diamantů na světě‘, do náhrdelníku byl zasazen mimo jiné také Queen of Holland, modrobílý diamant o váze 136.25 karátu. Šperk se nedochoval, avšak Cartier uchoval ve svých archivech náčrtky a fotografie náhrdelníku i jeho majitele.

Právě skicy posloužily jako předloha pro výrobu náhrdelníku Toussaint, který hraje v zápletce příběhu hlavní roli. Původní design šperku byl navržen pro muže, replika náhrdelníku proto byla pro Anne Hathaway speciálně upravena a originální velikost zmenšena o 15 – 20 %.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama