reklama

Kde se pije nejvíce na světe?

reklama

Podle studie WHO si Východoevropané jednoznačně libují v požívání alkoholu. Nejhůře je na tom, co se spotřeby alkoholu týče, Litva. Litevci spotřebují až 18,2 litrů čistého alkoholu na osobu ročně, co odpovídá přibližně 186 láhví vína.

Již druhým rokem po sobě se na druhém místě ocitlo Bělorusko (16,4 litrů čistého alkoholu), zatímco Moldavsko se umístilo na místě třetím s 15,9 litry čistého alkoholu.

Kde byste tipovali, že se ze 196 zemí světa umístila Česká republika?

Češi jsou se spotřebou 13,7 litrů alkoholu na hlavu (co činí přibližně 830 láhví oblíbeného piva Pilsner Urquell) na místě číslo pět. Více než v Česku se pije jenom v Rusku nebo v krajinách uvedených výše.

Pokud je Litva země kde se pije nejvíce, v jaké zemi se pije naopak nejméně a tedy víc abstinuje?

Země s nejmenší spotřebou alkoholu jsou ty, ve kterých je prodej a spotřeba alkoholu omezena z náboženských důvodů. Jsou to tedy státy například jako Libye nebo Pákistán.

Průměrný člověk tady vypije pouhých 100 ml čistého alkoholu ročně což je jenom jedna láhev vína. Chris Johnson, Head of Operations ve Vouchercloudu říká: „Upřímně řečeno, lidé východní Evropy nás Brity zahanbili. Anglie a Irsko mají reputaci mít výdrž, co se konzumace alkoholu týče, avšak, jak se ukázalo, zůstali jsme poněkud pozadu. Tenhle výzkum je však zaměřen spíše na příležitostné a společenské pití, než na nadměrnou konzumaci alkoholu jednou týdně. Ta je, zdá se, zdravější!“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama