reklama

Celodenní „trailer“ nového festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady bude mít premiéru 27. srpna

reklama

Filmová hudba má výrazný podíl na celkovém diváckém zážitku, beze slov umocňuje děj, probouzí emoce, mnohdy žije v paměti déle než samotný příběh… Unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem je nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice.

Veřejnosti se poprvé představí v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou“, předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku. Sobotní program s aktivitami pro celou rodinu vyvrcholí velkolepým koncertem filmové hudby pod poděbradským zámkem na břehu Labe.

Nový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Festivalový program cílí na návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po „zralé“ publikum. Za originálním konceptem stojí zkušený produkční tým kolem Michala Dvořáka (vizitkou je například realizace úspěšných projektů Lucie 2014 a Vivaldianno – Město Zrcadel, Michal Dvořák je mimo jiné autorem hudby k filmům Amerika, Zapomenuté světlo nebo Báječná léta pod psa). „Filmovou hudbu považuji za nejkrásnější hudební dobrodružství, rádi bychom ji uváděli v netradičních nových formách a zajímavých prostorech uvnitř i pod širým nebem. V Poděbradech jsme našli ideální zázemí. Věříme, že festivalem bude žít celé město,“ říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festivalový „trailer“ v sobotu 27. srpna organizátoři označují za propagační, informační a testovací akci. „Rádi bychom veřejnosti ukázali, jak by měl vypadat první ročník v roce 2017. Na své si přijdou návštěvníci z širokého okolí i domácí. Na odpoledne plné zábavy pro celou rodinu naváže večerní koncert v režii Michala Cabana, ve kterém Soundtrack Orchestra, sestavený speciálně pro tuto příležitost, doprovodí přední české interprety,“ upřesňuje Michal Dvořák. Vstup bude zdarma, do prodeje půjde pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama