reklama

Dasha nakupovala s nutriční specialistkou osvětového projektu Společně potraviny vhodné pro těhulky

reklama

Muzikálová zpěvačka Dasha doslova září štěstím a užívá si sedmý měsíc svého těhotenství. Rozhodla se podpořit osvětu dalších nastávajících maminek, a proto se stala po Sandře Novákové další hvězdnou patronkou projektu Společně, který nabízí těhotným a kojícím maminkám v Praze řadu příležitostí pro získání cenných informací.

Těhotenství může ovlivnit stravovací návyky žen a ne všechny nastávající maminky vědí, jaké produkty jsou pro ně vhodné a jaké nikoliv. Právě v tomto má projekt ženám pomoci. „Těhotenství mě doslova přinutilo začít dbát o pravidelnější a pestřejší stravu. Možná i proto se cítím tak dobře. S odborníkem jsem jídelníček nekonzultovala. Čerpala jsem zatím z internetových stránek, které potraviny jsou v těhotenství nevhodné a které živiny z jakých potravin získám, aniž bych musela užívat speciální doplňky stravy. Proto jsem ráda, že mohu nyní absolvovat nakupování se specialistkou na výživovou problematiku těhotných zaměřené a zároveň podpořit osvětový projekt Společně,“ uvedla zpěvačka.

Očekávání miminka někdy ovlivní návyky obou partnerů. Jak tomu bylo v případě Dashy? „Drží se mnou basu v absenci pití alkoholu a kávy, jinak si dál občas ve stravování hřeší, já odolávám a kupodivu mi to vůbec nevadí,“ svěřila se sympatická zpěvačka. Evropský projekt Společně, zaměřený primárně na podporu správné výživy a životního stylu u těhotných a kojících maminek, se může pochlubit skvělými výsledky. Od srpna loňského roku se do něho zapojilo již více než 1 000 účastnic. Jednou ze služeb je také nakupování v doprovodu nutriční terapeutky. Během něj se zúčastněné dozví, na co se zaměřit při výběru potravin, aby byly zdravé a prospívaly nejen jim, ale i jejich dětem. Maminky, které mají o účast v projektu Společně zájem, se do něj mohou přihlásit až do konce srpna tohoto roku. Veškeré aktivity jsou pro ně zdarma. Řešitelem tohoto grantového projektu je Thomayerova nemocnice.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama