reklama

Černý a Švec – operní tornádo nad Újezdem nad Lesy

reklama

Tomáš Černý, jeden z nejtalentovanějších českých operních pěvců poslední dekády, vystoupí v doprovodu dirigenta Národního divadla Davida Švece v divadelním sále Masarykovy základní školy v Újezdě nad Lesy. Tomáše Černého si oblíbilo zahraniční publikum a promotéři nejen díky citlivému zpracování českých operních rolí, ale také s ohledem na jeho hluboké pochopení pro podstatu zpěvu samého.

Pečlivě studuje historický kontext i poznámky autorů, a respektuje jemnější pasáže belcanta tak, jak byly původně zamýšleny. S jeho fantastickou barvou hlasu může naplno rozehrávat potřebnou melodičnost i citlivost a nenahrazovat ji zbytečnou silou. Jeho zpěv nejeden světový kritik označil za skutečný hudební zážitek, a tak je pochopitelné, že Tomáš je zván do Mexika i Japonska, Itálie a Švýcarska, i na nejnáročnější scény německých operních dómů.

Je velkým potěšením pro Tomáše i nás posluchače, že jej může doprovodit zkušený dirigent David Švec, který je i vynikajícím klavíristou a korepetitorem. Doprovází recitály Evy Urbanové, Paříž, Barcelona, Vídeň i Washington jsou jeho druhým domovem. Recitál proběhne v úterý 19. 5. v divadelním sále Masarykovy základní školy od 19 hodin.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama