reklama

Češi objevují kouzlo řemeslných workshopů. V Praze se mohou stát brašnářem

reklama

Kvalitní opasek by neměl chybět v šatníku žádného moderního muže. Originální módní doplněk, který zaručeně nemá nikdo jiný, si mohou nejen pánové vytvořit vlastnoručně přímo v dílně Brašnářství Tlustý a spol. v Praze 10.

Workshopy, které se ve Vršovicích konají dvakrát měsíčně, jsou určeny pro všechny, kdo si chtějí vyrobit vlastní dvojitý opasek na míru. Pod vedením zkušeného brašnáře Adama Máčela vstoupí do světa řemesel a sami poznají, jaké to je udělat si kvalitní věc vlastníma rukama. „I bez předchozích zkušeností si každý z účastníků workshopu odnese prvotřídní opasek s kvalitní nerezovou sponou. Během tří hodin projde všechny operace a sáhne si na stroje, které se v brašnářské dílně používají. Návštěvníci obou workshopů se mohou těšit i na občerstvení a pohodovou kreativní atmosféru přímo v naší dílně,“ řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Během čtyřhodinového workshopu si účastníci vyrobí dvojitý opasek podle svých představ. „Vyberou si kůži podle svého přání, opasek si sami uříznou, slepí, ohraní, obarví a sešijí nití v barvě dle vlastního výběru. Nakonec si přinýtují celomosaznou sponu, kterou si budou moci také vybrat,“ doplnil Ivan Petrův.

Výroba pánských opasků není jen mužská záležitost. „Mohlo by se zdát, že vzhledem k tomu, že se workshopy věnují výrobě pánského opasku, se akce zpravidla účastní jen muži. Opak je ale pravdou, naše workshopy hojně navštěvují i ženy, které tak vlastnoručně vyrobí originální dárek například pro partnera. Výroba opasku není nijak fyzicky náročná, takže se dámy nemusejí bát, že by workshop nezvládly,“ doplnil Ivan Petrův.

Cena workshopů je 3 490 korun a účastníci se na nich seznámí nejen s brašnářským řemeslem, ale na jeho konci si domů odnesou vlastnoručně vyrobený opasek. Cena zahrnuje materiál, zapůjčení veškerého potřebného nářadí po dobu konání workshopu, odborný dohled a výuku i drobné občerstvení. Vstupenky na workshopy je možné koupit online na stránkách brasnarstvitlusty.cz/cs/workshop.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama