reklama

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko již po šesté pobaví celou rodinu

reklama

V sobotu 3. prosince pořádají Městská divadla pražská 6. ročník Vánočního festivalu. I letos festival nabídne čtyři představení s vánoční tematikou, kterou ztvárnila divadla z celé České republiky. V inscenaci Psaní Ježíškovi brněnského HaDivadla uvidíte v hlavní roli Pavla Lišku, dále vystoupí Divadlo rozmanitostí Most, Divadlo Lampion Kladno a festival tradičně uzavře představení České Vánoce Městských divadel pražských. Připraven bude rovněž bohatý doprovodný program, který vás naladí na vánoční atmosféru.

„Máme velkou radost, že k nám letos zavítá HaDivadlo s inscenací Psaní Ježíškovi, ve které v hlavní roli exceluje Pavel Liška. Spolu s představením České Vánoce ho doporučujeme spíše starším dětem a dospělým. V Divadle Rokoko si pak přijdou na své rodiny s menšími ratolestmi. Vánoční festival tedy bude určen nejen rodinám s dětmi, ale všem, kteří si chtějí užít adventní čas a odpočinout si od předvánočního shonu,“ vysvětluje tisková mluvčí Tereza Kochová. Vánoční festival zahájí v Divadle Rokoko ve 13:15 autorská pohádka Vánoční přání Divadla rozmanitostí Most. Od 15 hodin začne v Divadle ABC představení Psaní Ježíškovi brněnského HaDivadla. Vánoční pohádku plnou koled České Vánoce Josefa Lady odehraje na scéně Divadla Rokoko Divadlo Lampion z Kladna od 17 hodin. Od 19 hodin v Divadle ABC uvidíte představení České Vánoce Městských divadel pražských.

Doprovodný program bude probíhat od 16 do 19 hodin v Divadle ABC. Pro děti bude připravena Mikulášská besídka, pošta pro Ježíška a výtvarné dílničky. Ke spolupráci byly již tradičně přizvány neziskové organizace, které budou nabízet své výrobky z chráněných dílen na vánočním trhu. Těšit se můžete i na drobné pohoštění – cukroví, vánočky a horký čaj, pro dospěláky bude k dispozici i něco ostřejšího.

Pokud už přemýšlíte, co darovat svým blízkým pod stromeček, můžete návštěvu Městských divadel pražských využít i k nákupu Vánočního předplatného – na pokladně k němu dostanete dárek navíc. Prvních padesát kupujících Volného předplatného na 8 vstupů získá audioknihu Muž jménem Ove, kterou neopakovatelným způsobem načetl Jan Vlasák. Kdo se rozhodne pro koupi Volného předplatného na 4 vstupy, obdrží poukaz na volný vstup pro jednu osobu na novou hru QuickGame. Potěšit můžete i dárkovými poukazy, např. na Dámskou jízdu nebo na Herecké kurzy pro neherce. Více tipů na vánoční dárky najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz/ Predplatne.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama