reklama

Česká Miss World 2016 Natálie Kotková vyrazila s nadšením darovat krev

reklama

Česká Miss World 2016 Natálie Kotková se odhodlala podpořit dobrou věc a vyrazila s dalšími známými tvářemi na transfuzní oddělení. Modelka obavy z odběru vůbec neměla. Naopak přiznala, že ji odběry krve bavilo sledovat už když byla malá a s nadšením si darování krve chtěla poprvé v životě také vyzkoušet.

Strach z odběru jsem vůbec neměla, naopak jsem se těšila. Sešla se moc fajn skupina lidí a celý odběr byl vlastně zábavný. Jen mě mrzí, že jsem po odběru prvotního vzorku krve k samotnému odběru neprošla. Vrátila jsem se nedávno z dovolené na Maledivách a po návratu z takové destinace se odběr jeden měsíc po návratu nedoporučuje. V budoucnu ale půjdu určitě znovu!“ prohlásila odhodlaně Natálka, kterou zamrzelo to, že si na svůj první odběr musí ještě počkat.

Prvodárců k odběru, kterým chtějí známé tváře inspirovat k bezplatnému dárcovství krve druhé, přišlo tentokrát více. Odvahu našly například finalistky České Miss a Michaela Hávová nebo Adéla Svobodová. Moderátor Petr Říbal se sice obával, ale i přes strach se překonal a na odběr přišel. Martin Ditmar zastupující soutěž Česká Miss, kterého k odběru přivedla partnerka Eva Čerešňáková, zvládl svoji premiéru s úsměvem a sám uznal, že lidé mají z odběru větší strach než jaká je realita a samotný odběr. „Jsem překvapený, že je to rychlé, pohodové a není to náročné. Nevěděl jsem přesně, co od odběru skoro půl litru krve očekávat, ale zvládl jsem to lehce. Určitě to nebyl můj první a poslední odběr,“ žertoval Ditmar po odběru.

Mezi pravidelné dárce krve patří už mnoho let Eva Čerešňáková, pro kterou byl dnešní odběr už 25 v pořadí. „Poprvné jsem krev darovala v roce 2007. Tehdy to bylo o překonání sebe sama, protože nesnáším jehly. Zjistila jsem, že to vlastně nebolí a pokud se na samotný odběr nedívám, nevadí mi to. Od té doby chodím darovat krev pravidelně. Je ve zdravotnictví nepostradatelná, nedá se uměle vyrobit a ani dárců krve není nadbytek. Zkrátka, mě to nic nestojí a pokud tím pomohu druhým, dává to smysl,“ uvedla Eva a upřesnila, že přípravy na semifinále České Miss 2017 vrcholí. Už příští týden budou známy jména finalistek, které budou v rámci nadačního fondu Miss Helps vedeny k charitativním aktivitám a darování krve bude také jednou z nich.

Foto: Česká Miss

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama