reklama

Česká špička i početná skupina zahraničních atletů, to bude Kladno hází a Kladenské memoriály

reklama

Už tuto sobotu 15. července, se na městském stadionu Sletiště v Kladně představí, v rámci atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály 2017, atletická elita české i zahraniční scény. Mítink slibuje představení atletiky té nejvyšší kvality. Pořadatelé připravili opravdu pestrou podívanou. A na co se diváci mohou namátkou těšit?

Už předprogram nabídne parádní střetnutí. Kladivo mužů budou zdobit ti nejlepší z domácí scény, ke kterým se připojí zahraniční borci. Těšit se tak můžete na Kostaričana Roberto Sawyerse výkon 77,15m, Brita Marka Drye výkon 76,93m, nebo Slováka Tomáše Kružliaka výkon 70,84m. V jednání je i účast Bělorusa Makroshenka (77,41m) nebo Brita Campbella (73,40m). Prestižní závod nabídnou i koulaři. Souboj dvojnásobného medailisty z halového mistrovství Evropy Ladislava Prášila výkon 21,47m s reprezentantem Spojených států amerických Jonathanem Jonesem (20,93m), bude bitvou na ostří nože.

Ani oštěp mužů obsazením nezaostává. Favoritem soutěže bude trojnásobný medailista z mistrovství Evropy, medailista z olympijských her v Londýně a mistr světa a hodu oštěpem, Vítězslav Veselý s osobním rekordem 88,34m. Tomu se bude snažit dýchat na paty Slovenský reprezentant, účastník posledního mistrovství světa, borec, který umí hodit k 85 metrům, Patrik Žeňúch. Dalším českým zástupcem bude i Petr Frydrych s osobním rekordem 88,23m.

V rámci hlavního programu budou připraveni i běžci a skokané. Za pozornost bude stát určitě tyčka. Na cestě do Kladna jsou už například tyče Lotyše Marekse Arentse 545cm, Italů Alessandra Sinna 545cm a Claudia Stecchiho 560cm, Němce Leo Lohra 541cm nebo Portugalce Edi Maiy 570cm. České zastoupení budeme mít v podobě Michala Balnera 582cm a domácího závodníka Lukáše Posekaného 555cm. Závodit bude i vícebojařka Eliška Klučinová. Česká rekordmanka, která je neodmyslitelně spojená právě s kladenskou atletikou, bude na Sletišti také.

Mítink zahajuje předprogramem ve 12:00 hod a vrcholit bude hlavním programem od 16:00 hod. Vyjma pestrého sportovního vyžití bude pro diváky připraven i bohatý doprovodný program se soutěžemi o hodnotné ceny. Pro děti bude připraven skákací hrad, nebo vystoupení myšáka Eduarda v rámci programu Diskotačení. Dospělí si mohou vyzkoušet vybrané atletické disciplíny o nápoje od partnerů akce zdarma. Více informací naleznete na www.kladnohazi.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama