reklama

Česká stáj Lotus se dotkla nebe: Pietro Fittipaldi slaví titul!

reklama

Sen všech českých fanoušků motoristického sportu se stal skutečností na Den boje za svobodu. Právě 17. listopadu se totiž česká stáj Lotus dotkla sportovního nebe, když její jezdec dosáhl na titul v seriálu Formula V8 3.5. Před druhým závodem v Bahrajnu, který se jede v sobotu, už Brazilce nikdo nemůže předstihnout.

Od prvních okruhů se čekal tuhý boj mezi vnukem dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona Fittipaldiho Pietrem s Matevosem Isaakyanem. Jenže z toho sešlo a ruský závodník skončil doslova dříve, než odstartoval. Kvůli závadě na svém monopostu se totiž do závodu zapojil až později a pětikilovou ztrátu už smazat nedokázal. A jelikož před posledním závodem sezóny na vedoucího Fittiapldiho ztrácel v celkovém pořadí dvanáct bodů, vzhledem ke druhému místu Brazilce je jasné, že titul bere jezdec Lotusu. Nemůže na tom už nic změnit ani sobotní měření sil. „Jsem strašně moc šťastný. Chci poděkovat celému týmu, bez nich bych to nedokázal,“ usmíval se spokojený Pietro.

Tak, jak sportovní paní Štěstěna Lotusu na začátku přála a vyřadila ze závodu ruskou konkurenci, tak se na chvíli k týmu otočila zády. Jen pár set metrů před cílem se totiž dostal do souboje druhý jezdec stáje René Binder a odnesl si z něj prasklou pneumatiku. Musel zajet do boxů a z nadějného čtvrtého místa, díky kterému mohl v sobotu reálně bojovat o celkově druhé místo, klesl až na chvost startovního pole. Rakušan se přesto pokusí poprat minimálně o nejlepší pětku, ve které se držel před zastávkou v Bahrajnu. Sobotní závod bude přesto stále zajímavý. Lotus a tým SMP Racing si to rozdají o vítězství mezi týmy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama