reklama

Charouz Racing System slaví: Česká stáj se připojí k seriálu formule 2!

reklama

Mysleli jste si, že není možné, aby se někdy česká stáj účastnila seriálu formule 2? Tak vás vyvedeme z omylu, dnes se to totiž stalo realitu. Od příští sezóny bude moci český fanoušek držet palce svým barvám mezi v kolotoči jedněch z nejrychlejších vozů planety. Společnost Charouz Racing System tak zaznamenala další velký úspech a do jisté míry i průlom, co se týká tohoto krásného sportu u nás.

Český tým bude mít v seriálu dva vozy. Vše si samozřejmě pohlídá zakladatel týmu Antonín Charouz, jeho pravou rukou zůstává i nadále vedoucí týmu Bob Vavřík. Místo hlavního inženýra zastane Michiel Gommers. Oficiální název stáje a jména jezdců stáj představí už brzy. „Jsem moc rád, že se to povedlo. Je to nová výzva pro celý tým a možnost aplikovat všechny zkušenosti, které jsme získali během mnoha předchozích let napříč nejrůznějšími kategoriemi,“ pochvaloval si Charouz. Kdo bývalého výborného automobilového závodníka zná, tak je jasné, že cíl Lotusu nemůže být jiný, než vítězství. „Všichni se zaměří na to, abychom tohoto cíle dosáhli. Čeká nás velmi vzrušující období.“

Společnost Charouz Racing System byla založena už v roce 1985 a může se chlubit řadou pozoruhodných úspěchů na nejvyšších úrovních. Ať už jde o FIA  International F3000 Championship, Auto GP či A1GP World Cup Motorsport a další, vždycky měla skvělý zvuk. Vstup do formule 2 je tak jen dalším logickým krokem, který navazuje na dlouholetou strategii. O tom, že zde svoji práci zkrátka umí svědčí i fakt, že Lotus se bude v pátek a v sobotu snažit získat titul mezi týmy na okruhu v Bahrajnu v seriálu Formula V8 3,5. Zatím stáji patří těsné druhé místo. Mezi jezdi je však Pietro Fittipaldi v čele a René Binder na pátém místě. Jestli se oběma borcům podaří černožlutý tým povznést až do motoristického nebe můžete sledovat ZDE.

Každý podobný vstup do jiné sportovní třídy může znamenat komplikace. Nemusí jít jen o motorsport, i když tam je to možná ještě o něco markantnější. Stáj nemusí mít dostatečně vyvinutý testovací program apod. Tato starost však pro příští sezónu F2 prakticky odpadá a Lotus může prakticky od začátku konkurovat ostatním. Jak je to možné? Všechny týmy budou mít totiž k dispozici vozy, které jsou postaveny podle zbrusu nových parametrů a velmi se blíží monopostům formule 1. Nikdo tak nebude mít náskok. „Je ideální čas, abychom se k F2 připojili. Všechny týmy budou používat turbodmychadlový motor, nový podvozek i aero balík,“ vysvětlil Bob Vavřík. Všichni tak budou vlastně startovat ze stejného bodu, což je pro Charouz Racing System výborná zpráva. Uvidíme, co všechno se jim podaří. Ambice jsou rozhodně veliké.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama