reklama

ČESKO ZPÍVÁ 2017 zná své vítěze

reklama

Slavnostním galavečerem za účasti mnoha známých tváří vyvrcholil o víkendu již 11. ročník pěvecké soutěže s mezinárodní účastí „ČESKO ZPÍVÁ 2017“. 7. a 8. dubna 2017 proběhla v trutnovském Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a nyní již tak víme, kdo se radoval z vítězství a odnesl si hodnotné ceny.

V kategorii Sólisté 15 – 26 let zvítězila 16letá Michaela Janáčová z Ostravy. Druhé místo si u odborné poroty vybojovala nejmladší finalistka této kategorie, 15letá Valentina Vlková z Prievidzy, a na třetím místě stanula Kateřina Vrzalová (17 let, Velká Bíteš). Vítězkou v kategorii Sólisté 9 – 14 let se stala 11letá Adéla Giňová ze Staré Chodovské, 2. místo získala Lucie Bikárová (13 let, Brno) a jako 3. se umístila Dominika Lukešová (14 let, Králův dvůr.)

Cenu internetu, ve které si svého vítěze zvolila veřejnost hlasováním prostřednictvím SMS zpráv, získala Markéta Látalová. Pro své favority hlasovali také diváci v sále během obou finále. Ve věkové kategorii 9 – 14 let u nich zvítězila Kristýna Doležalová a v kategorii Sólisté 15 – 26 let si srdce diváků vydobyla Valentina Vlková. V mladší věkové kategorii udělila ředitelka soutěže, paní Iveta Nývltová, navíc dvě speciální ceny. Ocenila Pavlínu Brůhovou, nejmladší účastnici letošního semifinále soutěže, a jako nejoriginálnějšího soutěžícího zvolila Adélku Kozelkovou.

Nikdo ze semifinalistů z Trutnova neodjel s prázdnou, kromě skvělé zkušenosti si odnesli také dárky od partnerů soutěže. Pro ty nejlepší pak byly připraveny hodnotné ceny, mezi kterými letos nechyběly mimo jiné moderní, technicky vyspělé kolonožky (www.kolonozka.cz), vouchery od Talentida.com, Studio-Eleven a Milan HERMAN Management a již tradičně nádherné, originální kované sošky z dílny uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

V porotě ČESKO ZPÍVÁ 2017 opět zasedla celá řada odborníků a známých tváří. Výkony soutěžících hodnotili mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvačka Leona Machálková, zpěvačka a pěvecká pedagožka Marcela Březinová, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, vizážista a módní stylista Kája Pavlíček, zpěvák, skladatel, vítěz Česko zpívá Michal Horák a samozřejmě zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová.

Soutěž již několik let probíhá pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, poslance a člena předsednictva poslaneckého klubu ODS, který letos také zasedal ve finálové VIP porotě. Do rozhodování se zapojily také poslankyně parlamentu ČR Mgr. Soňa Marková, která navíc poskytla záštitu finále v kategorii 9 – 14 let, poslankyně a náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje za oblast školství, kultury a sportu Mgr. Martina Berdychová a další významné osobnosti. Akci podporuje také Královéhradecký kraj.

Vrcholu soutěže, kterým provázeli moderátoři Lucie Peterková a Jakub Schmidt, jako obvykle nechyběl bohatý doprovodný program, v rámci kterého vystoupily mimo jiné Leona Machálková a Kamila Nývltová. Atmosféru rozproudily také tanečnice z Taneční školy Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a originální bubenická show Tokhi & the Groove Army. Na pódiu se jako již tradičně o svůj talent s diváky podělila také celá řada úspěšných soutěžících dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ, například Josef Fečo, který dnes vystupuje v muzikálech Bonnie & Clyde a The Addams Family nebo Ines Ben Ahmed (mimo jiné hraje v muzikálu Angelika).

I letos asi nejtěžším úkolem, se kterým se museli potýkat finalisté v kategorii 15 – 26 let, byl zpěv s živým hudebním doprovodem. Na klavír je provázel klavírista a korepetitor soutěží X Factor a SuperStar, pedagog Vlastimil Bičík. „Jsem hrdá nejen na letošní finalisty, kteří se statečně poprali s náročnou výzvou, ale na všechny talentované mladé zpěváky, které jsem měla to potěšení vidět a slyšet,“ říká patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, a dodává: „V letošním ročníku soutěže měla porota opět neskutečně těžký úkol, skvělí byli všichni naši semifinalisté. Blahopřeju všem, kdo se probojovali až do finále, a držím jim palce v jejich další hudební kariéře.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama