reklama

Český tým Lotus slaví, ovládl závod v Silverstone!

reklama

Celý tým Lotus na ohruhu v Silverstone prožil v rámci dalšího dílu Formula V8 3.5 parádní den, na který se jen tak nezapomene! Oba jezdci české stáje se totiž dostali v úvodním závodě na bednu. Roy Nissany si v dramatickém závodě zajistil vítězství, jeho kolega René Binder bral třetí flek.

Přitom chybělo málo a Nissany vůbec nemusel dojet do cíle. V šestnáctém z celkových třiadvaceti kol se totiž dostal do kolize s Rusem Egorem Orudzhevem, který byl v té chvíli ve vedení. Izraelský jezdec však kontakt zvládl lépe a přesto, že oba na chvíli vyjeli mimo trať, v pohodě se vrátil na prvním místě. Přesto, že pár vteřinek ztratil a přiblížil se k němu Matthieu Vaxiviere, žádná dramatická zápletka se nekonala.

Nissany v pohodě protnul pomyslnou cílovou pásku jako první. „Začátek závodu byl v pohodě. Egor to tam několikrát zavřel, jel dost agresivně. Jsem rád, že jsem mu to pak mohl vrátit a vyhrát,“ usmíval se spokojeně Nissany. Trium týmu bývalého automobilového závodníka Antonína Charouze triumfoval třetí René Binder. Ještě veselejší je, že Lotus je v čele pořadí týmu. Velká gratulace!
Foto: sociální sítě

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama