reklama

Čeští studenti prezentovali v Turíně své návrhy přebalovacích pultů pro Fiat 500X

reklama

Důmyslní pomocníci v péči o malé děti jsou tím, co nejen ženy ve vybavení osobních automobilů postrádají. Z Projektu X, v němž veřejnost v minulém roce zasílala nápady na doplňky do nového Fiatu 500X, vyplynulo, že k nejžádanějším inovacím patří přebalovací pult pro miminka umístěný v interiéru vozu. Na úspěšný Projekt X neméně úspěšně navázal Projekt XChange, v jehož rámci studenti Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem ve spolupráci se značkou Fiat hledali ideální řešení pro přebalování malých dětí v autě. Společným cílem bylo vyřešit problém mnoha rodičů, a zaplnit tak mezeru na trhu.

Pět týmů studentů pod vedením zkušeného pedagoga MgA. Jana Čapka, držitele titulu Designér roku 2013, hledalo více jak půl roku od iniciace značky Fiat ideální, bezpečné a designové řešení pro přebalování miminek v autě, konkrétně ve stylovém Fiatu 500X. Tento doplněk neměl mít pouze pěkný, elegantní design, ale měl být rovněž praktický, funkční a nápomocný, přesně v duchu 500X – krása spojená s podstatou.

Ústečtí studenti se s touto výzvou poprali se ctí, samotnému tvůrčímu procesu předcházely rešerše včetně rozhovorů s mnoha rodiči i řidiči. Nakonec přišli s pěti různými návrhy přebalovacích pultů pro miminka zhotovených stylovému modelu Fiat 500X přesně na míru. Studenti se zaměřili především na moderní jednoduchý design, který koresponduje s interiérem vozu a tvoří s ním jeden celek. Funkčnost svých návrhů prověřovali zhotovením tvarových a proporčních modelů a jejich instalací přímo ve Fiatu 500X. Ines Consalvi, manažerka pro Accessories Product Management značky Mopar®, hodnotila prezentaci slovy: „Dnešní setkání se studenty bylo doslova ohromující. Už jen fakt, že tito velmi mladí lidé přišli s praktickým řešením pro skupinu našich zákazníků, kteří jsou rodiči a denně se při cestování potýkají s tak běžnou věcí, jakou je přebalování miminka. Jejich kreativní a nekonvenční přístup vedl ke skvělým návrhům, které dovedli až do fáze prototypů vyvinutých přesně na míru našemu modelu 500X. Velmi oceňuji, že všechny návrhy, které jsme dnes viděli, přinášejí zajímavá technologická řešení a jsou založené na zkušenostech našich zákazníků s cílem zjednodušit každodenní život. Je to skvělá ukázka toho, jak úžasné a originální doplňky mohou vzniknout, když se na auto podíváme jinak. Dnešní den byl pro nás nejen nesmírně zajímavý, ale také přínosný, a já jsem moc ráda, že jsem mohla být u toho.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama