reklama

„Charita a pouliční umění? Proč ne,“ říká Nikol Kouklová

reklama

Centrum hlavního města a hlavně Jungmannovo náměstí se včera skoro na pět hodin stalo koncertní síní pod širým nebem. Na dvě desítky účinkujících se tu zapojilo do programu Busking pro Slunce.

„Je to akce, kterou jsem se rozhodla zorganizovat ze dvou důvodů. Jednak jde o koncert pro nadaci Slunce, takže kdokoli chce, může nám do kasičky vhodit jakýkoli příspěvek určený na dobrou věc a tím podpořit zmíněno nadaci. A za druhé i proto, že chci představit lidem a návštěvníkům Prahy pouliční vystoupení, které u nás, bohužel, nejsou běžnou věcí a jsou spíše zakazována. Já jsem podstoupila náročné martirium s obíháním všech možných povolení na úřadech a podařilo se. Chceme ukázat, že muzika a písničky na veřejná prostranství patří a určitě zpříjemní posluchačům strávené chvíle,“ uvedla organizátorka akce, herečka a příležitostná zpěvačka Nikol Kouklová, kterou přišel podpořit i manžel Karel Heřmánek ml.

A akce se vydařila. Přítomní diváci se bavili, pobrukovali si a semtam byly vidět i drobné taneční kreace. „Jsem po operaci fit a v pohodě, dokonce se mi dnes podařilo v rychlém tempu chytit metro, které už už zavíralo dveře, takže jsem hravě stihl vystoupení na téhle akci. A bylo to fajn, zazpívat si na ulici. Zkušenosti s tím nemám, ovšem kdyby se to chytlo, rád přijdu zas,“ nechal se slyšet Milan Peroutka.

„V cizině jsou pouliční vystoupení běžnou věcí, jen u nás stojí zorganizování nervy a čas. Zažil jsem něco podobného v Paříži i Londýně a bylo to fajn. Doufám, že tenhle pokus nebude poslední. Je to skvělá příležitost pobavit sebe i lidi, kteří jdou třeba jen tak na procházku,“ svěřil se David Kraus.

A podobně nadšeně hovořili o akci diváci i další účinkující. Do zpěvu se zapojili kromě zmíněných mladých umělců i další známé osobnosti mj. třeba Anna Julie Slováčková, Eva Burešová, manželé Tomešovi, Ivana Korolová, Berenika Kohoutová, Aneta Krejčíková a řada dalších.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama